Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози

Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози

Назва:
Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Новикова Олена Олександрівна
УДК 618.73+618.19-008.846.9]:616.441
Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози
14.01.01– акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Щербакова Валентина Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідуюча кафедрою акушерства та гінекології №1
Офіційні опоненти:   –  доктор медичних наук, професор Щербина Микола Олександрович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри акушерства та гінекології №1;–  
доктор медичних наук, професор Золотухін Микола Семенович, Донецький державний медичний університет, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології
Провідна установа:          Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ)
Захист відбудеться “13” грудня 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022, м.Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “26” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук ____________________О.П. Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним з пріоритетних наукових направлень є дослідження, пов’язані з охороною здоров’я жінки в післяпологовому періоді, перебіг якого надто часто ускладнюється порушеннями лактаційної функції [Венцківський Б.М., 1989; Грищенко В.І., 1992; Кулаков В.І., 1998; Гойда Н.Г., 1999].
Грудне вигодовування – ідеальний спосіб годування дитини – роз-гля-ду-ється як невід’ємна частина репродуктивного процесу. Незважаючи на зростання інтересу до питання грудного вигодовування дітей, число жінок, котрі страждають порушенням лактації, неухильно збільшується і коливає від 26 до 80% [Тутченко Л.І., 1992; Вдовиченко Ю.П., 1993; Омаров Н.С._М., 1999].
Згідно з даними ряду авторів [Голота В.Я., 1984; Маляр В.А., 1999; Шехтман М.М., 1999] різні екстрагенітальні захворювання і патологічні процеси, котрі ускладнюють перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду, сприяють порушенню лактаційної функції породіль. Серед них одне з перших місць займає ендокринна патологія, зокрема, захворювання щитовидної залози. Щитовидна залоза – важлива ланка нейроендокринної системи, яка регулює репродуктивну функцію, в тому числі лактопоез і лактогенез [Набухотний Т.К., 1982; Мацидонська Г.Ф., 1991; Мурашко Л.Є., 2000].
Актуальність теми. Важливим фактором нормального розвитку новонародженого є забезпеченість його природним вигодову-ванням, що знаходиться в прямій залежності від стану лактації у матері.
В 1990 році учасниками наради ВООЗ/ЮНІСЕФ “Грудне вигодову-вання в 90-і роки: глобальна ініціатива” прийнята декларація по захисту, пропаганді і підтримці практики грудного вигодовування. Декларація признала, що “усі жінки повинні мати можливість здійснювати грудне вигодовування, і усі діти повинні вигодовуватись лише грудним молоком, від дня народження до 4–6 місячного віку”. Програма “Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні в 2001–2005 роках” розроблена й широко впроваджується в усіх регіонах країни.
Відомо, що настання і розвиток вагітності супроводжується змінами функціональної активності залоз внутрішньої секреції, що забезпечує адап---тацію організму жінки до нових умов. При цьому до щитовидної зало-зи пред’являються підвищені вимоги – необхідно посилення її функ-ції з метою активізації обміну речовин в організмі матері для росту плода. Захворювання щитовидної залози обумовлюють різні порушення репро-дуктивної функції жінок, торкаючись і лактації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Становлення лактації та якісний склад молока у жінок із захворюваннями щитовидної залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок