Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛЮЦЕРНИ НА КОРМ ТА НАСІННЯ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛЮЦЕРНИ НА КОРМ ТА НАСІННЯ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛЮЦЕРНИ НА КОРМ ТА НАСІННЯ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ЗЕРНОВОГО ГОСПОДАРСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Андрієнко Ольга Олександрівна
УДК 633.31:636.085:631.531.01
КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛЮЦЕРНИ НА КОРМ ТА НАСІННЯ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією рукопис.
Робота виконана на Ерастівській дослідній станції Інституту зернового господарства УААН
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент УААН ЧЕРЕНКОВ Анатолій Васильович, Інститут зернового господарства УААН, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділом технології вирощування високоякісного зерна озимих культур
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник НЕСТЕРЕЦЬ Валентин Гаврилович, Розівська дослідна станція Інституту зернового господарства УААН, заступник директора з наукової роботи
доктор сільськогосподарських наук, професор МАТКЕВИЧ
Валентин Трохимович, Кіровоградський інститут агропромислового виробництва УААН, завідувач лабораторією кормовиробництва
Провдна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
Захист відбудеться „21”квітня 2006 р. о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.353.01 при Інституті зернового господарства УААН за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14; тел. 45-02-36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зернового господарства УААН за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 14.
Автореферат розісланий “16” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________ Мусатов А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Люцерна займає одне з провідних місць серед кормових культур в світовому землеробстві. Вона має ряд переваг перед іншими культурами, як високобілкова кормова культура та за сприятливих грунтово-кліматичних умов і належної агротехніки здатна формувати високу насіннєву та кормову продуктивність.
Площі сівби багаторічних бобових трав в господарствах степової зони за останні десятиріччя зменшились в 3-4 рази та складають 5-10 % в структурі кормового клина. Також суттєво знизилась площа насінників люцерни, а середня врожайність насіння на них не перевищує 1,2 ц/га. Першочерговим завданням кормовиробництва повинно стати питання розширення посівних площ багаторічних бобових трав, які в зоні Степу повинні займати до 40 % в структурі кормових сівозмін.
Останнім часом розроблені високоефективні технології вирощування люцерни на насіння, що базуються, як правило, на безпокривних весняних широкорядних посівах і забезпечують отримання вже в першому році життя 2,5-3,0 ц/га кондиційного насіння. Проте, в таких посівах люцерни в другому та наступних роках життя при надмірному зволоженні рослини переростають, мають велику масу і, як наслідок, вилягають та суттєво знижують насіннєву продуктивність. Щоб уникнути цих негативних наслідків і отримати насіння з другого укосу, такі посіви рекомендують підкошувати, але, низька врожайність зеленої маси, при цьому, робить даний прийом економічно недоцільним.
Тому при вирощуванні люцерни на насіння необхідні більш ефективні агротехнічні заходи, в тому числі добір кращих покривних культур, підсів озимих і ярих культур в широкорядні посіви люцерни, що дозволить отримати врожай високобілкової зеленої маси та насіння з другого укосу. Потребує детального вивчення рівень впливу покривної та підсіяних культур на забур’яненість посівів люцерни і можливості зменшення хімічного (пестицидного) навантаження на ґрунт та рослини.
Вирішення цих актуальних проблем вирощування люцерни на корм та насіння дозволить найбільш повно використати потенційні можливості люцерни у виробництві.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації проведена згідно з Державною науково-технічною програмою „Кормовиробництво”, підпрограмою „Розробити технології вирощування кормових культур на орних землях і природних кормових угіддях в зоні Степу” відповідно до завдання: “Розробити нові, адаптовані до умов степової зони прийоми вирощування багаторічних трав і однорічних кормових культур, що забезпечують підвищення їх продуктивності на 15-20 %”, № д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЛЮЦЕРНИ НА КОРМ ТА НАСІННЯ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок