Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ПОВІСТЕЙ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

ПОЕТИКА ПОВІСТЕЙ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

Назва:
ПОЕТИКА ПОВІСТЕЙ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦЮП’ЯК ІРИНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 821.161.2 Хвильовий
ПОЕТИКА ПОВІСТЕЙ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Заверталюк Нінель Іванівна
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Марко Василь Петрович,
професор кафедри української літератури
Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка
кандидат філологічних наук, доцент
Хом’як Тамара Володимирівна,
завідувач кафедри українознавства
Запорізького державного університету
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії української літератури
та шевченкознавства
Захист відбудеться “19” березня 2002 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 804).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “19” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ім’я Миколи Григоровича Фітільова - Миколи Хвильового (1893-1933), талановитого письменника 20-30-х рр. ХХ ст., “основоположника нової української прози” (за висловом О.Білецького), впродовж багатьох років всіляко замовчувалось. Введення в контекст сучасного літературного процесу його творів спричинило надзвичайну активність літературознавчої думки в переосмисленні багатогранної спадщини цього самобутнього митця слова в різних концептуально важливих і для майбутнього аспектах, проблемно поставлених розвитком літературознавчої науки, яка прагне правдиво і всебічно висвітлити його творчий доробок в обширах літературної Європи. Проза цього видатного памфлетиста, новеліста, повістяра, талант якого “прагнув до зір”, вступаючи у двобій з усім, що заважало самоствердженню, гальмувало художній поступ, таїть ще багато невідкритих художньо-естетичних таємниць, потребує пильного перечитання. Адже вона належить до такого періоду становлення української літератури, коли право на життя виборювали різні її течії і стилі. У руслі їх саможертовних борінь М.Хвильовий був ідеологом плеяди письменників, з властивим для них вільним пошуком нових жанрово-стильових форм і зображально-виражальних засобів, якими вже оволоділи європейські художники слова. У прозі самого письменника віддзеркалилась орієнтація на “психологічну Європу”, знайшли відгомін західноєвропейські філософські концепції, що відчутно як в полемічній, так і в художній їх інтерпретації. У руслі модерністичних пошуків виокремлювався оригінальний митець з власними світовідчуттям, художньою системою, що тяжіла до експресіоністичного та імпресіоністичного напрямків з особливим кольоровим, світловим та звуковим арсеналом втілення, наявністю в ній кодів, шифрів, міфологем, образів-символів та психоаналітичного творення образу людини, детермінованої екстремальними обставинами буття тих років, митець з пророчим баченням гострих соціальних проблем і гнівним сатиричним осудом негативних явищ, породжених пореволюційною дійсністю 20-30-х років ХХ століття.
Актуальність теми дисертації визначається посиленою увагою сучасної літературознавчої науки до теоретичного осмислення категорій поетики, станом вивчення повістей М.Хвильового. Характеристиці ідейних поглядів письменника та його художнього набутку присвячено чимало наукових статей, праць, досліджень монографічного плану, в яких аналізуються різні аспекти його політичного і образного мислення та форми вираження ним ідеалу в поезіях, памфлетах, новелах і повістях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЕТИКА ПОВІСТЕЙ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок