Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ МОЛОДІ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ РУСІ І ТВОРЕННІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УНР (березень 1917 р. – квітень 1918 р.)

УЧАСТЬ МОЛОДІ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ РУСІ І ТВОРЕННІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УНР (березень 1917 р. – квітень 1918 р.)

Назва:
УЧАСТЬ МОЛОДІ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ РУСІ І ТВОРЕННІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УНР (березень 1917 р. – квітень 1918 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Химиця Наталія Олексіївна
УДК 355.48:94 /(100+4+477)"1917-1918"
УЧАСТЬ МОЛОДІ В УКРАЇНСЬКОМУ
ВІЙСЬКОВОМУ РУСІ І ТВОРЕННІ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УНР
(березень 1917 р. – квітень 1918 р.)
20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
директор Інституту гуманітарних і соціальних наук,
Заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
макарчук Степан Арсентійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри етнології,
Заслужений діяч науки і техніки України.
кандидат історичних наук, доцент
Каляєв анатолій олександрович,
Львівський регіональний інститут державного
управління Української академії державного управління при Президентові України.
Провідна установа: Інститут історії НАН України, відділ історії Української революції ( 1917-1921 рр.), м. Київ.
Захист відбудеться “16” травня 2003 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013 м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розіслано “11” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Іващук С.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Розбудова Укpaїни в умовах незалежного державного існування, подальший розвиток демократичних процесів у суспільстві можливі лише за умови шанобливого ставлення до власної історії, відновлення в національній пам’яті забутих або сфальсифікованих подій минулих часів, імен видатних борців за волю народу. Об’єктивне висвітлення історичного минулого України має важливе значення для виховання підростаючого покоління. Від того, як молодь сприйматиме історичне минуле, які приклади, ідеї, традиції візьме для наслідування, у великій мірі залежатиме майбутнє нашої держави.
У цьому контексті значний науковий та практичний інтерес становить дослідження участі молоді у загальнонаціональній боротьбі за відновлення української державності періоду Центральної Ради. Національно-визвольні змагання українського народу в 1917 – першій чверті 1918 рр. розгорталися в екстремальних умовах Першої світової війни. У російській армії була зосереджена найактивніша частина чоловічого населення України. Це відігравало важливу роль в Українській національно-демократичній революції. Національно-свідома інтелігенція, що була на офіцерських посадах молодшої та середньої командної ланки, та селянство, що займало посади підстаршин та козаків, започаткували процес українізації російської армії. Особливо радикальні погляди панували серед української молоді, що перебувала в російській армії. Молодіжний радикалізм, самовідданість, готовність до самопожертви в ім’я національних ідеалів були вагомими чинниками успішного розгортання українізації російської армії, а згодом відіграли суттєву роль у будівництві збройних сил УНР.
Упродовж тривалого часу дане питання з ідеологічних причин замовчувалося або відкрито фальсифікувалося. Із здобуттям Україною незалежності стало можливим об’єктивне вивчення військової історії. Однак на сьогодні ще не проведено комплексного дослідження про участь молоді у процесі військового будівництва періоду Центральної Ради. Окрім того, відсутні узагальнюючі чи спеціальні праці, в яких було б подано оцінку ролі наддніпрянських молодіжних військових формацій у боротьбі проти більшовицької агресії взимку 1917 – навесні 1918 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УЧАСТЬ МОЛОДІ В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ РУСІ І ТВОРЕННІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УНР (березень 1917 р. – квітень 1918 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок