Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБІЙКИ НЕРУДНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙПРОСТІШИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБІЙКИ НЕРУДНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙПРОСТІШИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

Назва:
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБІЙКИ НЕРУДНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙПРОСТІШИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
ПОНОМАРЬОВ Андрій Вікторович
УДК [622.235. 002: 622.242: 622.235.14] (043.3)
РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ
ВІДБІЙКИ НЕРУДНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙПРОСТІШИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН
05.15.11 – "Фізичні процеси гірничого виробництва"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної Академії наук України
та на ВАТ "Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат"
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
Єфремов Ернест Іванович,
Інститут геотехнічної механіки НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Комір Віталій Михайлович,
Кременчуцький державний політехнічний університет
Міністерства освіти та науки України,
завідувач кафедрою
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Джос Володимир Пилипович,
Інститут геотехнічної механіки НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна організація: Національний гірничий університет Міністерства
освіти та науки України,
кафедра відкритих гірничих робіт (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться "25 " жовтня 2002 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 188. 01 при Інституті геотехнічної механіки НАН України за адресою:
49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-А, факс (056) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-А.
Автореферат розісланий “23” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук В.Г. Перепелиця


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Підвищення ефективності гірничовидобувних галузей промисловості значною мірою залежить від подальшого удосконалення буровибухових робіт, що є однією з найважливіших складових частин процесу видобування корисних копалин. Витрати на ці роботи досягають 30 % і більше собівартості гірської маси, що видобувається. При цьому основна частка цих витрат припадає на вибухові речовини (ВР). Тому при існуючих масштабах видобування флюсової сировини удосконалення буровибухових робіт є важливим резервом здешевлення вартості її видобування і підвищення продуктивності праці.
Вибухові роботи на кар’єрах нерудних корисних копалин мають ряд особливостей, що істотно впливають на вибір засобів вибухового подрібнення порід і типів ВР. Головна особливість – це обмеження куска породи не тільки за максимальними (негабаритними фракціями), але і за мінімальними розмірами, тому що дрібні фракції відносять до некондицій, що зменшує вихід готової товарної продукції.
Втрати корисних копалин при вибуховій відбійці формуються, головним чином, в області впливу високих імпульсних тисків, тобто в безпосередній близькості від заряду ВР. Зменшення бризантних форм роботи ВР, що збільшують втрати корисних копалин внаслідок місцевого пере здрібнення порід, може бути досягнуто при зниженні скоку тиску і збільшенні його тривалості, що можливо вирішити за рахунок використання вибухових речовин найпростішого складу, які мають знижений пік тиску в головній частині імпульсу вибуху. Тому питання розробки ресурсозберігаючої технології відбійки корисних копалин із використанням найпростіших ВР, що забезпечує раціональне подрібнення флюсових вапняків і доломітів при мінімальних витратах на відбійку та поліпшення екології навколишнього середовища, є актуальним науково-практичним завданням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертації пов’язані з планами науково-дослідних робіт Інституту геотехнічної механіки НАН України, що виконуються по проблемі “Видобування твердих корисних копалин” в межах теми “Управління параметрами вибухового навантаження з урахуванням властивостей масиву гірських порід, технологічної та екологічної безпеки підривних робіт” (№ державної реєстрації 0100U001476), згідно з постановою Бюро Відділення механіки НАН України (протокол №1, § 2 від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ВІДБІЙКИ НЕРУДНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН З ВИКОРИСТАННЯМ НАЙПРОСТІШИХ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок