Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛОАМЕРИКАНІЗМИ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі галузевої лексики з економіки)

АНГЛОАМЕРИКАНІЗМИ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі галузевої лексики з економіки)

Назва:
АНГЛОАМЕРИКАНІЗМИ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі галузевої лексики з економіки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
510
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЛАБА Оксана Володимирівна
УДК 811.112.2373.45
АНГЛОАМЕРИКАНІЗМИ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ
(на матеріалі галузевої лексики з економіки)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор
Пророченко Ольга Петрівна
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра німецької філології,
професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, професор
кандидат філологічних наук, доцент,
Морозова Валентина Володимирівна,
Київський національний університет технології та дизайну, кафедра іноземних мов, завідувач кафедри
Провідна установа Харківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна,
кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться “___” ________________ 2003 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, м.Київ, вул. В.Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м.Київ, вул. В.Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “ ” _______________ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Е.Левицький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна мовознавча наука визнає, що одним із найважливіших зовнішніх чинників мовних змін і розвитку мови є контактування мов, яке є одним із наймогутніших стимулів мовних змін (Р.О.Будагов, А.І.Домашнєв, Є.В.Розен, Б.О.Серебренніков, О.А.Стишов, B.Carstensen, M.Lehnert). Більше того, мовні контакти розглядаються сьогодні як один з аспектів творчості у мові (В.В.Акуленко).
Пропонована праця присвячена вивченню зовнішніх і внутрішніх причин взаємодії німецької і англійської мов, а також виявленню різних шляхів входження запозичень-термінів англо-американського походження в галузеву лексику з економіки німецької мови. Зміни, які відбулися й відбуваються в економічному та політичному житті Німеччини й у всьому світі в цілому (сучасні тенденції зближення світових культур, тенденції до інтеграції та глобалізації, проблеми міжнаціонального спілкування), вимагають докорінних змін у підході до розв’язання економічних питань. Впровадження нових науково-технічних технологій, які дістали значного поширення в багатьох розвинутих країнах світу, вплинуло на формування та подальший розвиток економічної фахової лексики німецької мови.
Незважаючи на те, що процеси впливу різної запозиченої лексики на словниковий склад німецької мови та її входження до нього хоч і були вже предметом дослідження вітчизняних та зарубіжних мовознавців, зокрема, впливу латинської (А.Я.Матвєєв), англійської (Ю.Г.Коротких, А.П.Майоров, Н.Поліщук, H.Bus, B.Carstensen, R.Glahn, M.Lehnert, L.Lejasblusa, H.J.Meyer, S.Mьller, S.Zeltina), французької (В.І.Комлєв, Л.М.Рибакова), російської (А.К.Карпусь, Є.В.Опельбаум) мов на лексику німецької мови, а також питання асиміляції й упорядкування запозичених термінів фінансово-економічної системи (Н.Л.Кон-стан-тинова), суспільно-політичної лексики (Т.Б.Крючкова), лексики з машино-будування (Л.В.Слєпухіна), технічної підсистеми мови (А.Л.Білогуб), економіки торгівлі (Т.І.Перепелиця), проте питання комплексного аналізу входження англоамериканізмів у німецьку лексико-семантичну систему, їх статус в ній та адаптація в німецькій мові залишаються недостатньо висвітленими, що зумовило актуальність теми дослідження.
Актуальність обраної теми визначається, по-перше, загальною тенденцією в сучасній науці про мову до дослідження та осмислення динамічних процесів у мові, а по-друге, вивченням лексико-семантичних, структурних ознак у механізмі формування німецької галузевої лексики завдяки впливу англоамериканізмів, зумовлених також розвитком нової комунікативно-прагматичної дослідницької парадигми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНГЛОАМЕРИКАНІЗМИ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ (на матеріалі галузевої лексики з економіки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок