Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЕФЕКТИВНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПО ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТАХ

НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЕФЕКТИВНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПО ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТАХ

Назва:
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЕФЕКТИВНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПО ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,45 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Агафонов Олександр Васильович
УДК 622.831.322
НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ
ЕФЕКТИВНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ
ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПО
ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТАХ
Спеціальність 05.15.02 – “Підземна розробка родовищ
корисних копалин”
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі газодинамічних явищ Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Бондаренко Володимир Ілліч, проректор з наукової роботи Національної гірничої академії України Мiнiстерства освiти i науки України, (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Зорін Андрій Микитович, за-ві-дувач відділу управління динамічними проявами гірського тиску Інсти-туту геотехнічної механіки Національної академії наук України, (м. Дніп-ро-петровськ).
доктор технічних наук, професор Сапицький Костянтин Федорович, професор кафедри підземної розробки родовищ Донецького державного технiчного унiверситету Мiнiстерства освiти i науки України.
доктор технічних наук, доцент Ширін Леонід Никифорович, завідувач кафедри рудникового транспорту Наці-о-наль-ної гірничої академії України Мiнiстерства освiти i науки України, (м. Дніпро-пет-ровськ).
Провідна установа: Комплексний науково-дослідний і проектно-конст-рук-торський інститут з проблем Центрального району Донбасу (м. Горлівка) Міністерства палива та енергетики України, науково-технічне відділення гірського тиску.
Захист відбудеться "__26__"___квітня___2001 року о _14-00_ годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 08.080.03 в Національній гірничій академії України Мiнiстерства освiти i науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К. Маркса, 19, тел. 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НГА України Мiнiстерства освiти i науки України (49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19)
Автореферат розісланий “_24__” __березня__ 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
доктор технічних наук С.Ф. Власов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з негативних факторів, які перешкоджають поліп-шенню техніко-економічних показників роботи вугільних шахт України, є газодинамічна активність пластів, що розробляються. Найбільш поширеними і численними, особливо у підготовчих виробках, є раптові викиди вугілля та газу, які становлять близько 84% від загальної їх кількості. На цей час вугільна проми-словість має арсенал ефективних способів прогнозу відвернення викидів вугілля та газу на підставі щільового розвантаження і гідророзпушування пластів. Проте низький рівень технологічного і технічного забезпечення цих способів призводить до того, що їх реалізація супроводжується значними затратами часу та коштів, що на 40-60% зменшує темпи проведення підготовчих виробок. Крім того, на пластах, які характеризуються масовими проявами викидонебезпеки, застосування цих способів проблематично через неможливість забез-пе-чення їхніх параметрів. Сучасні досягнення в галузі гідроруйнування різних матеріалів, у тому числі гірничих порід, є передумовою можливості розробки більш прогресивних технологій відвернення викидів вугілля та газу в підготовчих виробках на основі утворення розвантажувальних пазів, щілин і порожнин високонапірними струменями води.
Для вугільних пластів з масовими проявами викидонебезпеки, вплив на привибійну частину яких уже є небезпечним, перспективною є технологія проведення виробок у два етапи, що передбачає на першому етапі випереджаюче проведення в породах покрівлі пласта польової виробки зменшеного перерізу, а на другому - розширення її до проект-ного контуру, вміщаючого і вугільний пласт.
Важливим і невід’ємним компонентом технологій безпечного проведення виробок по викидонебезпечних пластах є дистанційне керування машинами та механізмами з відстаней, що виключають можливість травмування працюючих вугіллям у разі виникнення раптових викидів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЕФЕКТИВНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ПО ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок