Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕРЕНТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В СУЧАСНІЙ БІОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження)

ЕФЕРЕНТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В СУЧАСНІЙ БІОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження)

Назва:
ЕФЕРЕНТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В СУЧАСНІЙ БІОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,69 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
СОЦІАЛЬНОЇ І СУДОВОЇ ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ
ПІШЕЛЬ ВІТАЛІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ

УДК 616.89-085.38.015.2
ЕФЕРЕНТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В СУЧАСНІЙ
БІОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
(клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження)
14.01.16 - психіатрія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.
Науковий консультант: заслужений діяч науки та техніки України,
доктор медичних наук, професор
Чуприков Анатолій Павлович,
Київська медична академія післядипломної
освіти ім.П.Л.Шупика, завідувач кафедри
дитячої, соціальної та судової психіатрії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дзюб Григорій Костянтинович, Київський медичний інститут УАНМ, кафедра психіатрії, завідувач кафедри;
доктор медичних наук, професор Пшук Наталія Григорівна, Вінницький державний медичний університет ім.М.І.Пирогова, кафедра психіатрії, загальної та медичної психології, професор кафедри;
доктор медичних наук, доцент Тітієвський Сергій Володимирович, Донецький державний медичний університет ім.М.Горького, кафедра психіатрії, психотерапії, наркології та медичної психології з курсом сексології, професор кафедри.
Провідна установа:
Львівський державний медичний університет ім.Данила Галицького МОЗ України, м.Львів
Захист дисертації відбудеться “27” _грудня_2001 р. о __10____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.620.01 в Українському науково-дослідному інституті соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України за адресою: 04080, м.Київ, вул.Фрунзе, 103.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України (04080, м.Київ, вул.Фрунзе, 103).
Автореферат розісланий “_23__” _____листопада_____ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Гриневич Є.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пошук ефективних патогенетично обгрунтованих методів лікування психічних захворювань залишається однією із актуальних проблем сучасної психіатрії. У біологічній терапії хворих психіатричного профілю зберігається домінування фармакологічних принципів корекції, що стимулює синтез нових психотропних засобів. Незважаючи на безсумнівні успіхи в цій галузі, досягненню ефекту при проведенні психофармакотерапії нерідко протистоїть ціла низка обмежень (негативний терапевтичний патоморфоз, резистентність до препаратів, побічні ефекти та ускладнення), що обумовлює необ-хідність пошуку альтернативних підходів до вирішення даної проблеми.
Останні десятиріччя ХХ ст. відзначилися стрімким розвитком еферентної терапії нового розділу клінічної медицини, який об’єднує групу методів лікування, спрямованих на виведення із організму ксенобіотиків та ендогенних токсичних продуктів обміну (М.А.Лопаткин, Ю.М.Лопухин,1989; Н.А.Беляков,1997). Сучасні еферентні технології застосовуються в лікуванні багатьох соматичних і неврологічних захворювань, у патогенезі яких провідну роль відіграють екзо- та ендогенна інтоксикація організму, а також аутоімунна патологія (М.А.Пирадов, 1994; А.В.Стариков,1995; В.А.Воинов,1999; Ненов Д. із співавт.,1991).
У психіатричній та наркологічній клініці також накопичено певний досвід використання методів еферентної терапії, зокрема, ентеросорбції, гемосорбції (ГС), плазмаферезу (ПФ), внутрішньовенного та ультрафіолетового опромінення крові (УФОК) (С.И.Табачников із співавт.,1988; В.В.Чирко із співавт., 1994; Д.И.Малин, 1997; И.К.Сосин, Ю.Ф.Чуев, 1997; А.П.Чуприков із співавт., 1997).
Теоретичними передумовами застосування означених методів стали дані багаточисельних досліджень, спрямованих на вивчення біологічних механізмів патогенезу психічних захворювань. Ці дослідження виявили у хворих суттєві біохімічні порушення, у тому числі і на рівні нейромедіаторного обміну, які призводять до формування ендотоксикозу, змін імунобіологічної реактивності та параметрів гомеостазу (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЕФЕРЕНТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ В СУЧАСНІЙ БІОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПСИХІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (клініко-психопатологічне та клініко-лабораторне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок