Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ СКОРОТЛИВИХ РЕАКЦІЙ ВЕНОЗНИХ СУДИН ПЕЧІНКИ НА АЦЕТИЛХОЛІН

МЕХАНІЗМИ СКОРОТЛИВИХ РЕАКЦІЙ ВЕНОЗНИХ СУДИН ПЕЧІНКИ НА АЦЕТИЛХОЛІН

Назва:
МЕХАНІЗМИ СКОРОТЛИВИХ РЕАКЦІЙ ВЕНОЗНИХ СУДИН ПЕЧІНКИ НА АЦЕТИЛХОЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Тараса Шевченка
ПРИХОДЬКО Тетяна Петрівна
УДК 612.43/45:612.351.5
МЕХАНІЗМИ СКОРОТЛИВИХ РЕАКЦІЙ ВЕНОЗНИХ СУДИН ПЕЧІНКИ НА АЦЕТИЛХОЛІН
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на Кафедрі фізіології людини і тварин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Янчук Петро Іванович
завідувач лабораторії фізіологічної кібернетики та психофізіології НДІ фізіології імені академіка Петра Богача біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор
Лизогуб Володимир Сергійович
Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, професор кафедри анатомії та фізіології людини і тварин
Доктор медичних наук, професор
Соловйов Анатолій Іванович
Інститут фармакології і токсикології АМН України, заступник завідуючого відділом експериментальної терапії
Захист відбудеться 7 травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215)
Поштова адреса: 01033, Київ – 33 , вул. Володимирська, 64
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий 3 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Цимбалюк О.В..
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Печінка – найбільша залоза травної системи людини, яка відіграє надзвичайно важливу роль у життєдіяльності організму. Цей орган бере активну участь у обміні білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів. Печінка – поліфункціональна залоза: її функціями є жовчосекреторна, депонуюча, дезінтоксикаційна, екскреторна, терморегуляторна, тощо. Загальновідомо, що виконання всіх функцій печінки можливе лише за умови підтримання оптимального рівня кровопостачання цього органу і, в першу чергу, через систему ворітних судин. Проте до сьогодні залишаються малодослідженими механізми нервово-гуморальної регуляції тонусу венозних судин печінки.
Велику увагу фізіологів та медиків привертають до себе механізми регуляції кровообігу в печінці під впливом ацетилхоліну (АХ). Як відомо, ацетилхолін – нейромедіатор парасимпатичної нервової системи, який розширює артеріальні судини організму, у ворітному руслі печінки проявляє нетипову судинозвужувальну дію [Condorelli,1960; Манухин,1991], але механізми цієї дії до цього часу не з?ясовані. Існує припущення, що до скоротливих реакцій ворітної вени на АХ залучені адренорецептори [Reilly,1982].
Цікавим питанням, поряд із дослідженням впливу ацетилхоліну на ворітні вени, є дослідження системи печінкових вен (ПВ), у тому числі тих, які знаходяться на виході з печінки. На жаль, не існує літературних джерел з приводу експериментів на ізольованій печінковій вені. Усі існуючі відомості є припущеннями, висунутими на підставі дослідів in vivo, і стосуються, як правило, дрібних печінкових вен та венул [Supple,1981; Yoshioka,1988; Shibamoto, 2005].
Окрім того, аналізуючи джерела літератури, ми помітили певні відмінності між судиноруховими реакціями ворітних судин у різних видів тварин у дослідах in vivo та in vitro.Так, в умовах дослідів in vitro вазоконстрикторний ефект АХ на ворітну вену щура усувається атропіном [Манухин 1991; Манухин, 1994; Пасічніченко, 2002]. Тоді як у дослідах in vivo АХ-індукований возоконстрикторний ефект ацетилхоліну на систему ворітної вени не пригнічується М-холіноблокаторами [Янчук,2001].
Отже, подальше вивчення механізмів судинозвужувальної дії ацетилхоліну на печінкову гемодинаміку в цілому та на ізольовані препарати венозних судин печінки зокрема є надзвичайно актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ СКОРОТЛИВИХ РЕАКЦІЙ ВЕНОЗНИХ СУДИН ПЕЧІНКИ НА АЦЕТИЛХОЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок