Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІБРИДНІ ПОЛІУРЕТАН-АКРИЛАТНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ ІОНОМЕРНИХ ОЛІГОУРЕТАНАКРИЛАТІВ

ГІБРИДНІ ПОЛІУРЕТАН-АКРИЛАТНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ ІОНОМЕРНИХ ОЛІГОУРЕТАНАКРИЛАТІВ

Назва:
ГІБРИДНІ ПОЛІУРЕТАН-АКРИЛАТНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ ІОНОМЕРНИХ ОЛІГОУРЕТАНАКРИЛАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
Перехрест Андрій Іванович

УДК 541.64:678.66:678.744.32
ГІБРИДНІ ПОЛІУРЕТАН-АКРИЛАТНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ
ІОНОМЕРНИХ ОЛІГОУРЕТАНАКРИЛАТІВ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі хімії лінійних полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук Савельєв Юрій Васильович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
заступник директора з наукової роботи та завідувач відділу
хімії лінійних полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Фабуляк Федір Григорович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри хімії та хімічної технології
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Пуд Олександр Аркадійович, Інститут
біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу електрохімії органічних сполук
Провідна установа:
Український державний хіміко-технологічний університет МОН України,
кафедра технології високомолекулярних сполук, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 15 ” грудня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 179. 01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м. Київ, Харківське шосе, , тел. (044) 559-13-94, факс: (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м.Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий “ 9 ” листопада 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26. 179. 01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтерес до іономерних поліуретан-акрилатних систем обумовлено відсутністю (або мінімізацією) необхідності використання токсичних та дорогих органічних розчинників, а також можливістю отримання лінійних, сітчастих, розгалужених полімерів з високими молекулярними масами у малов’язких середовищах з тривалою життєздатністю. Ці полімери можна віднести до класу гібридних органо-органічних систем завдяки різноманітності природи хімічних та фізико-хімічних зв’язків, що формують структуру матеріалів на їх основі: ефірні зв’язки, уретанові та сечовині групи, карболанцюгові фрагменти, які утворюються при полімеризації кінцевих акрилових фрагментів, іон-молекулярні взаємодії, водневі зв’язки і т.д. Слід відмітити такі важливі аспекти, що визначають перспективність впровадження іономерних олігоуретанакрилатних систем: відсутність необхідності використання поверхнево-активних сполук, буферів та ін.; можливість швидкого та при невисоких енерговитратах отримання стійких водних дисперсій реакційноздатних олігомерів, що зберігають протягом тривалого часу можливість формування реакційноздатних покритів або матеріалів без створення спеціальних умов (інертна атмосфера, певна температура та ін.). Важливою як у науковому, так і у практичному аспектах є можливість надання певної фізико-хімічної структури олігомеру (шляхом введення центрів сильних іон-молекулярних взаємодій), яка не зазнає значних змін у процесі формування полімеру. Незважаючи на велику кількість робіт у цій області хімії високомолекулярних сполук, хімічний склад синтезованих полімерів мало відрізняється, що обмежує можливості регулювання властивостей матеріалів на основі подібних систем.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дана робота виконана у відділі хімії лінійних полімерів у відповідності з планами науково-дослідних робіт ІХВС НАН України в рамках тем ”Синтез та дослідження нових поліфункціональних азот-азотвмісних полімерів” (2000-2002 рр., № держ. реєстрації 0100U002067), ”Синтез та властивості гібридних систем на основі гідразинвмісних поліуретанових іономерів” (2002-2005 рр., № держ. реєстрації 0103U000045). Автор був виконавцем окремих розділів цих робіт.
Мета і задачі дослідження. Мета - синтез нових вододиспергуємих олігоуретанакрилатів із різною структурою головного ланцюга та розташуванням іонних центрів і полімерних гібридних систем на їх основі; вивчення структури і властивостей олігомерних та полімерних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІБРИДНІ ПОЛІУРЕТАН-АКРИЛАТНІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ ІОНОМЕРНИХ ОЛІГОУРЕТАНАКРИЛАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок