Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метрологічне забезпечення інформаційних геодезичних комплексів

Метрологічне забезпечення інформаційних геодезичних комплексів

Назва:
Метрологічне забезпечення інформаційних геодезичних комплексів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут електродинаміки
Тишко Сергій Олександрович
УДК: 621.39:621.317
Метрологічне забезпечення інформаційних геодезичних комплексів
Спеціальність 05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі метрології та вимірювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Крюков Олександр Михайлович, Харківський національний університет радіоелектроніки, провідний науковий співробітник кафедри метрології та вимірювальної техніки.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Камінський Віктор Юлійович, Технічний комітет з акредитації Національної агенції з акредитації України (м. Київ), голова технічного комітету з акредитації;
- кандидат фізико-математичних наук, доцент Мачехін Юрій Павлович, Національний науковий центр „Інститут метрології” Держспоживстандарту України (м.Харків), начальник лабораторії наукового центру термометрії та оптико-фізичних вимірювань.
Провідна установа - Національний технічний університет України “КПІ” Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра автоматизації експериментальних досліджень.
Захист дисертації відбудеться „ 13 ” червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.02 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56)
Автореферат розіслано „ 06 ” квітня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тесик Ю.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Якість та своєчасність вирішення задач топографічної прив’язки в будівництві і військовій справі, при експлуатації транспортних магістралей, забезпеченні руху повітряних суден, виконанні геологорозвідувальних робіт та в інших галузях народного господарства в значній мірі залежать від точності і оперативності визначення широти, довготи, висоти заданого пункту на місцевості, а також кута азимутальної орієнтації фізичної або віртуальної осі, зв’язаної з певним об’єктом. Для вимірювання зазначених величин створюються і застосовуються спеціальні автоматизовані мобільні комплекси технічних засобів – інформаційні геодезичні комплекси (ІГК), які можуть розташовуватися на рухомому шасі або входити складовою частиною до інших об’єктів.
В залежності від специфіки завдань, що вирішуються, та режимів функціонування ІГК час та похибки вимірювання геодезичних величин обмежені такими граничними значеннями: похибка вимірювання геодезичних координат – 0,1 … 2,5 м, похибка вимірювання кута азимутальної орієнтації – 0,5' … 1', час вимірювання – 7 … 10 хвилин.
Існуючі та перспективні ІГК мають у своєму складі підкомплекс вимірювання координат (ПВК) на базі комплексованих інерціальної та супутникової навігаційних систем і підкомплекс вимірювання кута азимутальної орієнтації на базі лазерних тахеометричних засобів вимірювання відстані та кутів в горизонтальній і вертикальних площинах та автоматичного гірокомпаса (АГК). Згідно чинної класифікації засобів вимірювальної техніки ІГК може бути віднесений до вимірювальних систем.
Ефективність експлуатації ІГК знаходиться у безпосередній залежності від якості та своєчасності їх метрологічного забезпечення (МЗ). Потрібні точність та єдність вимірювання геодезичних величин у процесі експлуатації ІГК досягаються шляхом контролю їх метрологічних характеристик (МХ) через передавання розмірів одиниць фізичних величин від державних (вихідних) еталонів. Відповідно до Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” на ІГК розповсюджується Державний метрологічний контроль та нагляд. Виходячи з цього, сукупність операцій з встановлення придатності ІГК до застосування на основі контролю його МХ представляє собою повірку ІГК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Метрологічне забезпечення інформаційних геодезичних комплексів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок