Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ДУМА ПРО ОПАНАСА” Е. Г. БАГРИЦЬКОГО: ІДЕЙНО-ОБРАЗНА СТРУКТУРА

“ДУМА ПРО ОПАНАСА” Е. Г. БАГРИЦЬКОГО: ІДЕЙНО-ОБРАЗНА СТРУКТУРА

Назва:
“ДУМА ПРО ОПАНАСА” Е. Г. БАГРИЦЬКОГО: ІДЕЙНО-ОБРАЗНА СТРУКТУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,08 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського
Сахновська Лілія Миколаївна
УДК 82-1
“ДУМА ПРО ОПАНАСА” Е. Г. БАГРИЦЬКОГО: ІДЕЙНО-ОБРАЗНА СТРУКТУРА
10. 01. 02— російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ФРІЗМАН Леонід Генріхович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, завідувач кафедри російської і світової літератури.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор ГУСЄВ Віктор Андрійович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри порівняльного та російського літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент МАРЧЕНКО Тетяна Михайлівна, Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов, завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа
Запорізький державний університет, кафедра зарубіжної літератури Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 14 ” грудня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52. 051. 05 Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007,
м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ“
Дума про Опанаса” — одна з вершин в історії російської поеми XX ст. Цей твір викликав великий інтерес як у літературознавців, так і в лінгвістів, серед яких Й. Грінберг, Л. Мишковська, Г. Ріхтер, Ю. Севрук, Д. Мирський, Г. Горбачов, С. Гехт, Вс. Азаров, Я. Городськой, П. Антокольський, О. Коваленков, А. Карпов, О. Любарева, О. Макаров, А. Мікешин, І. Рождественська, Н. Банковська, В. Лобачов, А. Мединська, С. Коваленко, М. Любимов, В. Корнілов та ін. У “Думі про Опанаса” показано, як громадянська війна позбавляла просту людину можливості мирно працювати на землі, безжалісно калічила долі. Подібно до того, як це робили І. Сельвінський, О. Жаров, М. Тихонов, С. Єсенін, Е. Багрицький розповів у поемі про подвійні стандарти політики більшовиків у ставленні до селянства, закарбував діяння влади, що згодом, відповідно до загальної ідеологічної установки, старанно замовчувалися. Безсумнівний інтерес у “Думі” викликає бачення поетом подій громадянської війни на Україні, його оцінка ролі окремих історичних фігур у цьому процесі.
Лібрето опери “Дума про Опанаса”, написане 1933 р. за однойменною поемою, відрізняється великою кількістю авторських знахідок у розкритті характерів, відтворенні особливостей українського народного віршування, образності. Цей твір підкорюється законам уже іншого жанру, тому відмінні риси його драматургії заслуговують особливої уваги.
Актуальність дослідження. Незважаючи на те, що про поему існує багато критичної літератури, на сьогодні немає монографічного дослідження цього твору, а значить немає і його цілісного аналізу; “Дума про Опанаса” ще не оцінена гідно ні читачами, ні критиками і залишається недостатньо вивченою. Було б неправильно і неприпустимо недооцінювати зроблене у вивченні цього твору. Однак сучасного вченого вже не можуть задовольняти наявні результати, часто упереджені й однобічні, одержані внаслідок змушеної необхідності висвітлювати літературні, історичні, соціальні, політичні процеси в рамках панівної ідеологічної доктрини. Спираючись на доступні сьогодні документальні дані, історичні праці, автори яких зуміли об'єктивно відтворити і пояснити події першої чверті XX ст., необхідно переосмислити і розширити сформовані уявлення про проблематику поеми, її образи. Потрібно також намітити нові перспективні напрямки дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: “ДУМА ПРО ОПАНАСА” Е. Г. БАГРИЦЬКОГО: ІДЕЙНО-ОБРАЗНА СТРУКТУРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок