Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ В ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ІВАНА ФРАНКА (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ)

КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ В ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ІВАНА ФРАНКА (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ)

Назва:
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ В ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ІВАНА ФРАНКА (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,29 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАНДУРА ТЕТЯНА ЙОСИПІВНА
УДК 821.161.2 – 2.09 Франко (043.3)
КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ В ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ІВАНА ФРАНКА (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор Прісовський Євген Миколайович, Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Працьовитий Володимир Степанович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри української літератури імені М.Возняка;
кандидат філологічних наук, доцент Мисливець Надія Миколаївна, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться „ 29 “ січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, палац студентів.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „ 25 “ __грудня__ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне літературознавство характеризується чіткою позицією щодо тісного зв’язку літератури з психологією, внаслідок чого спостерігаємо збагачення методології, методів, засобів, предметів дослідження. Актуальною є й інтерпретація художнього твору в аспекті етнічної психології, що дозволяє через народні першооснови, міфологеми й архетипні коди визначити оригінальність і унікальність української культури та її художніх надбань, а також психологічну самобутність і відмінність українців від інших народів. На сьогодні не існує окремої праці, у якій би розглядалися твори І.Франка, особливо поезія, з урахуванням національних символів, традицій, звичаїв, способу життя, суспільних ідеалів, моралі та ментальних рис українського народу. Таким чином, актуальність дисертації зумовлена, по-перше, потребою методологічних засад вивчення поетичного доробку І.Франка, по-друге, необхідністю знищення стереотипного підходу до творчості великого письменника, по-третє, важливістю науково-теоретичного опрацювання проблеми художнього відображення національного характеру в ліриці поета.
Особливої ваги це питання набуло зі здобуттям Україною незалежності, коли виникла нагальна потреба в переосмисленні націосвідомості, самоідентифікації, позбавлення від комплексу меншовартості та в культурному оновленні. „Соціальний, економічний і політичний поступ країни в значній мірі залежить від того, наскільки враховується в моделях соціального розвитку психологія етносу, його глибинні ментальні характеристики“ Старовойт І. Західноєвропейська і українська ментальність. – Тернопіль: Економічна думка, 1995. – С.104., саме тому питання національного характеру сьогодні є таким актуальним у культурній думці взагалі та в українському літературознавстві зокрема. Нагальною є й необхідність розкриття національного характеру в поезії, виходячи з естетичних, ідеологічних, морально-етичних, соціальних та культурних орієнтирів українця у зіставленні їх із загальнолюдськими ідеалами. Адже з об’єктивних причин ця проблема досі фундаментально не досліджувалась. У зв’язку з цим аналіз поезії національного Мойсея І.Я.Франка з позиції ментальності українця видається своєчасним і актуальним. Оскільки саме в поезії образ-характер увиразнюється в почуттях, емоціях, душевному стані – головних психологічних дефініціях. Аналізуючи „секрети поетичної творчості“, поет не раз говорив про „нижню свідомість“ – психологічну основу поезії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ В ХУДОЖНІЙ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ІВАНА ФРАНКА (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок