Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ВИХОВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ВИХОВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
Чуланова Оксана Леонідівна
УДК 37.011+379.81
ВИХОВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ СТАРШОКЛАСНИКІВ
У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті
імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дряпіка Володимир Іванович, професор
кафедри педагогіки Кіровоградського
державного педагогічного університету
імені Володимира Винниченка.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Плахотнік Ольга Василівна, професор
кафедри педагогіки та соціальної роботи
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Кандидат педагогічних наук, доцент
Орлов Валерій Федорович, завідувач
відділу проблем виховання у професійних
закладах Інституту педагогіки і психології
професійної освіти АПН України.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться “ 09 ” квітня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “ 07 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Суспільні перетворення, що відбуваються в Україні під впливом соціально-економічних перемін, призвели до зміни багатьох педагогічних орієнтирів. У сучасному соціокультурному просторі в умовах становлення нового ринку праці особливу значущість набуває виховання відповідальної, ініціативної, творчої особистості, яка спроможна реалізувати власні життєві перспективи. На розв’язання цих завдань спрямовані важливі державні документи – Закон України “Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти України, Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, в яких робиться наголос на тому, що успішна самореализація молодої людини можлива тільки за наявності її особистої системи цінностей, котра має бути адекватною мінливим умовам сьогодення. Це актуалізує проблему дослідження структури, закономірностей і механізмів виховання життєвих перспектив старшокласників. Якщо узагальнити праці науковців у цьому аспекті, то можна виділити кілька напрямів, які стосуються розв'язання цієї проблеми.
Прагматична орієнтація у вихованні узгоджується з адаптацією, пристосуванням індивіда до наявних соціальних, культурних умов і цінностей суспільства. Тому донедавна педагогічна наука найбільшу увагу приділяла формуванню життєвих перспектив особистості на основі наявних ідеологічних установок (А.Альбицька, Б.Лихачов, В.Лобицький, М.Огурцов, Є.Тонков та ін.).
Особливе місце в розвитку особи в межах цього напряму приділялося дослідженням колективних перспектив (Ю.Косолапов, В.Лобицький, А.Макаренко, В.Чудновський, З.Шиліна та ін.). Відповідно й перспектива тут розглядалася як засіб, стимул виховної діяльності, метод педагогічного впливу для досягнення людиною її життєвих цілей.
З гуманістичних позицій у педагогіці виконана ціла низка досліджень вітчизняних учених, особливу значущість у яких надавалось проблемам розвитку ціннісних орієнтацій особи вихованця, що дає змогу розглядати людину як мету, а не засіб суспільного розвитку (І.Бех, В.Дряпіка, І.Зязюн, В.Кузь, М.Левківський, В.Оржеховська, О.Савченко, О.Сухомлинська, С.Уланова, К.Чорна та ін.). Ідея гуманізації навчально-виховного процесу знаходить відображення у розробці конкретних прийомів, способів і методів творчої взаємодії педагогів та вихованців, оптимістичного прогнозування і проектування розвитку особистості учня (Ш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАНАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок