Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСУЧОСТІ ПТИЦІ

ВИКОРИСТАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСУЧОСТІ ПТИЦІ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСУЧОСТІ ПТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАРПЕНКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 636.52/58.034.082
ВИКОРИСТАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСУЧОСТІ ПТИЦІ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Коваленко Віталій Петрович, Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри генетики та розведення сільськогосподарських тварин
Офіційний опонент – доктор сільськогосподарських наук, професор, Дєбров Валерій Васильович, Херсонський державний аграрний університет, завідувач кафедри організації виробництва і агробізнесу
Офіційний опонент – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Патрєва Людмила Семенівна, Миколаївський державний аграрний університет, кафедра спеціальної зоотехнії
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра розведення сільськогосподарських тварин, Міністерство аграрної політики України, м. Біла Церква.
Захист дисертації відбудеться „27” червня 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К67.830.02 у Херсонському державному аграрному університеті (73006, Херсон, вул. Рози Люксембург, 23, головний навчальний корпус, аудиторія 64).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, Херсон, вул. Рози Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розіслано „18” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д.Карапуз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність селекційної роботи у птахівництві в значній мірі залежить від точності методів оцінки племінних і продуктивних якостей окремих особин, ліній. Тому одним із резервів інтенсифікації селекційної роботи є широке використання генетико - математичних методів і інформаційних систем для підвищення точності визначення племінної цінності особин, автоматизація процесу складання родоводів, відбору та підбору особин для комплектування селекційних гнізд (Степаненко І. А., 2005).
В тваринництві в основному використовуються моделі, що дозволяють отримати теоретичні значення таких показників як надої за місяцями лактації у корів, несучість курей, жива маса практично для всіх видів сільськогосподарських тварин. Як вказують В. П. Коваленко, С. Ю. Боліла, В.П. Бородай (1998) використання параметрів моделей треба розглядати як додаткову селекційну ознаку, оскільки вони характеризують темпи нарощування та спаду продуктивності і контролюються меншим числом діючих генів ( полігенів ). Слід визнати актуальним дослідження, які ставлять за мету використання математичних моделей для опису і прогнозування продуктивності птиці, відбору особин за компонентами складних полігенно- обумовлених ознак. В ідеалі, для кожної селекційної ознаки необхідно визначити модель, яка найбільш точно описувала б динаміку продуктивності. Це дозволило б здійснити новий підхід до оцінки генотипу кожної особини – за різницею між реалізованою продуктивністю нащадків і теоретичною, встановленою з використанням параметрів конкретної моделі.
В цьому аспекті одним із головних напрямків може бути визначення параметрів росту і несучості курей різних генотипів за допомогою математичних моделей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота є складовою частиною науково – дослідних робіт Херсонського державного аграрного університету і виконана згідно з темою: "Розробка і удосконалення методів селекції основних видів сільськогосподарських тварин і птиці та технологій виробництва продуктів тваринництва в реформованих господарствах" (№ державної реєстрації 0104U010375).
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень є визначення ефективності використання математичних моделей росту ремонтного молодняку, кривих несучості сучасних яєчних та м'ясо - яєчних курей, опис і прогнозування яєчної продуктивності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСУЧОСТІ ПТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок