Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ МАРГАНЕЦЬВМІСНОЇ СИРОВИНИ ДО МЕТАЛУРГІЙНОГО ПЕРЕДІЛУ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ МАРГАНЕЦЬВМІСНОЇ СИРОВИНИ ДО МЕТАЛУРГІЙНОГО ПЕРЕДІЛУ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ МАРГАНЕЦЬВМІСНОЇ СИРОВИНИ ДО МЕТАЛУРГІЙНОГО ПЕРЕДІЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Ліскович Володимир Вікторович
УДК 669.168.002.3
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ
МАРГАНЕЦЬВМІСНОЇ СИРОВИНИ ДО МЕТАЛУРГІЙНОГО ПЕРЕДІЛУ
05.16.02 - Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2001 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькій державній інженерній академії.
Науковий керівник:
Доктор технічних наук, професор
Колесник Микола Федорович,
Запорізька державна інженерна академія, завідуючий кафедрою металургії чорних металів, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор
Кучер Анатолій Гурійович,
Національна металургійна академія України, професор кафедри електрометалургії.
Кандидат технічних наук
Люборець Ігор Іванович,
заступник голови правління ВАТ "Нікопольський завод феросплавів".
Провідна установа: Український державний науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів і феросплавів Державного комітету промислової політики України (м. Запоріжжя).
Захист відбудеться 20 березня 2001 р. у 1230 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.084.03 при Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України.
Автореферат розісланий 15 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
ради, доктор технічних наук, професор Цапко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах жорсткої конкуренції металопродукції на світових ринках металургійна промисловість України відчуває потребу в якісних легуючих матеріалах, якими є марганцеві феросплави. Попит на них із року в рік не зменшується.
Актуальність теми: Україна має значні запаси марганцевих руд, що складають 13-15% світових запасів марганцю в перерахунку на метал. Ця сировина характеризується вищим вмістом шкідливих домішок - кремнезему і фосфору в порівнянні з закордонними аналогами. Якість вітчизняних руд продовжує погіршуватися через виробіток родовищ окисної сировини і перехід до відпрацювання змішаних і карбонатних шарів. Підвищення якості марганцевих феросплавів варто вбачати в удосконаленні технологій підготовки до плавки марганецьвмісної сировини і повернення у виробничий цикл відходів виробництва сплавів марганцю. Виправданою мірою в умовах, що створилися, могло б стати застосування гідрометалургійних і хімічних способів підготовки сировини до металургійного переділу замість виплавки малофосфористого шлаку (МФШ). Для низькосортних оксидних концентратів і деяких категорій марганецьвмісних техногенних відходів, по технологічних, екологічних і економічних розуміннях могли б стати доцільними методи, що забезпечують дефосфорацію і знекремнення цих видів сировини, а саме - лужні гідрометалургійні методи. У зв'язку з цим підготовка марганецьвмісної сировини до металургійного переділу автоклавним способом є актуальною науково-технічною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дисертаційна робота виконана відповідно до "Національної програми розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 р." Міністерства промислової політики України (шифр КДНЗ-88-2-94).
Мета і задачі дослідження: Метою дійсної дисертаційної роботи є розробка технології підготовки до металургійного переділу низькосортної марганецьвмісної природної і техногенної сировини із застосуванням лужної групи гідрометалургійних способів.
Для досягнення поставленої мети потрібно:
-Обгрунтувати застосування гідрометалургійних способів підготовки до плавки марганецьвмісної сировини із позицій вивчення механізму силікатоутворення при формуванні шлакової фази в технології сплавів марганцю методами термічного аналізу з ідентифікацією фаз методами петрографічного, фазового рентгенівського, хімічного аналізу і газової хроматографії.
-Дослідити спектральний, хімічний і мінералогічний склад низькосортної марганецьвмісної сировини для вибору найбільш прийнятного технологічного варіанту підготовки до металургійного переділу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ НИЗЬКОСОРТНОЇ МАРГАНЕЦЬВМІСНОЇ СИРОВИНИ ДО МЕТАЛУРГІЙНОГО ПЕРЕДІЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок