Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ КУКУРУДЗИ ДО УМОВ ХЛОРИДНОГО ЗАСОЛЕННЯ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ: ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ

АДАПТАЦІЯ КУКУРУДЗИ ДО УМОВ ХЛОРИДНОГО ЗАСОЛЕННЯ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ: ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ

Назва:
АДАПТАЦІЯ КУКУРУДЗИ ДО УМОВ ХЛОРИДНОГО ЗАСОЛЕННЯ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ: ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
КАЛІНІНА НАТАЛЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 581.143:631.423.5:633.423.5
АДАПТАЦІЯ КУКУРУДЗИ ДО УМОВ ХЛОРИДНОГО ЗАСОЛЕННЯ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ: ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського та Інституті фізіології рослин і генетики НАН України (м. Київ)
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кабузенко Світлана Миколаївна,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри фізіології рослин і біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Косаківська Ірина Василівна
Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України,
заступник директора
доктор біологічних наук, професор
Терек Ольга Іштванівна
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
завідувач кафедри
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад
Національний науковий центр УААН,
м. Ялта, смт. Нікіта
Захист відбудеться “ 16 ” червня _ 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17, тел. 263-51-50.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17.
Автореферат розісланий “ 14 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. Ю. Мордерер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нині на Україні загальна площа засолених земель складає близько 4 млн. га, серед яких 2,7 млн. га є орними. Неправильне ведення поливного землеробства викликає їх збільшення. Вирощування культурних рослин в цих умовах спричиняє зменшення їх продуктивності і призводить до втрат врожаю (Удовенко, 1977). В таких умовах проблема стійкості рослин до сольового стресу набуває особливої актуальності, що викликає необхідність вивчення механізмів солестійкості рослин, особливо сільськогосподарських культур. Одним із засобів підвищення продуктивності рослин в умовах засолення може бути використання регуляторів росту.
Останнім часом в Україні ведеться пошук, вивчення та впровадження в практику землеробства регуляторів росту різної природи. Серед синтетичних регуляторів привертає увагу препарат івін, випуск якого налагоджено в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (Київ). Дослідженнями різних науково-дослідних установ показана можливість застосування цього препарату для стимуляції проростання та схожості насіння, регуляції процесів вегетативного росту, цвітіння, прискорення дозрівання (Пономаренко, 1998).
Серед регуляторів росту природного походження певний інтерес викликає препарат з відходів спиртодріжджової промисловості, який відзначається високою ефективністю та порівняно невисокою вартістю. В препараті продуктів термофільного метанового бродіння мелясної барди (ПТМБ) знайдено незамінні аминокіслоти, вітаміни групи В (тіамін, рибофлавін, піридоксин та вітамін В12), оротову кислоту, глікопептиди, нуклеозиди та фітогормони ІОК та зеатинрибозид – останні в концентрації 2 та 2,3 мкг/г продукту (Михлин и др., 1971). Для цього препарату також показана стимуляція проростання насіння, збільшення під його впливом врожайності деяких культурних рослин (Яворська та ін., 1997).
Але дію вищенаведених препаратів на рослину вивчали найчастіше за оптимальних, нестресових умов (Пономаренко, 1998, Маковейчук, 2002).
В літературі представлена невелика кількість досліджень, які присвячені вивченню механізмів адаптивної дії на рослину регуляторів росту в умовах хлоридного засолення (Кабузенко, 1997, Паладіна та ін, 1998), але дані стосовно можливості використання препаратів ПТМБ та івіну для підвищення солестійкості рослин і присвячені вивченню фізіологічних механізмів їх дії за таких умов повністю відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ КУКУРУДЗИ ДО УМОВ ХЛОРИДНОГО ЗАСОЛЕННЯ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ: ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок