Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ І ТОКСИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТЕПЛОВОЗНОГО ДИЗЕЛЯ 6ДН ШЛЯХОМ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОВІТРОПОСТАЧАННЯ

ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ І ТОКСИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТЕПЛОВОЗНОГО ДИЗЕЛЯ 6ДН ШЛЯХОМ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОВІТРОПОСТАЧАННЯ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ І ТОКСИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТЕПЛОВОЗНОГО ДИЗЕЛЯ 6ДН ШЛЯХОМ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОВІТРОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Альохін Сергій Олексійович
УДК 621.431.72
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ І ТОКСИЧНИХ
ХАРАКТЕРИСТИК ТЕПЛОВОЗНОГО ДИЗЕЛЯ 6ДН ШЛЯХОМ
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОВІТРОПОСТАЧАННЯ
Спеціальність 05.05.03 - теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в казенному підприємстві "Харківське
конструкторське бюро з двигунобудування" Міністерства промислової політики України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Рязанцев Микола Карпович,
казенне підприємство "Харківське конструкторське бюро з двигунобудування", головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Дяченко Василь Григорович
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", професор кафедри
двигунів внутрішнього згоряння;
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник
Лєвтєров Антон Михайлович
Інститут проблем машинобудування Національної академії наук України, м. Харків, виконуючий
обов'язки завідувача відділом поршневих
енергоустановок.
Провідна установа: | Національний аграрний університет, кафедра тракторів і автомобілів, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться "06" липня 2004 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.13 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету "Харківській політехнічний інститут".
Автореферат розісланий "04" червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Казенним підприємством "Харківське конструкторське бюро з двигунобудування" (КП ХКБД) розроблено тепловозний дизель 6ДН (6ДН12/2х12) для силових установок дизель-потягів модернізованих ДР-1А та нових типу ДЕЛ-01. Дизель має потужність 588 кВт при частоті обертання колінчатого вала n=2200 хв-1. Це дефорсорований варіант танкового дизеля 6ТД потужністю 883 кВт при n=2800 хв-1. Наддування в дизелі 6ДН здійснюється відцентровим компресором, який приводиться від колінчатого вала. Відпрацьовані гази розширюються в турбіні, яка віддає свою потужність на колінчатий вал.
Відомо, що ефективним засобом одночасного поліпшення економічних і токсичних показників та підвищення ресурсу дизелів з високим рівнем наддування є застосування проміжного охолоджувача наддувного повітря (ОНП). Але на дизелі-прототипі 6ТД ОНП раніше не застосовувався, що було обумовлено його призначенням.
Застосування ОНП викликає зміни в робочому циклі дизеля. Установка ОНП на дизель, який доведено без ОНП, не дає змоги реалізувати потенційні можливості поліпшення його техніко-економічних і токсичних показників, якщо не удосконалити систему повітропостачання.
В практиці двигунобудування є досвід застосування ОНП на чотиритактних дизелях з вільним турбокомпресором, на середньообертових двотактних дизелях, які мають двоступінчасту систему наддування, а також на суднових малообертових двотактних дизелях із прямоточно-клапанною продувкою. Однак для швидкохідного двотактного дизеля з прямоточно-щілинною продувкою, приводними компресором і силовою турбіною роботи з застосуванням ОНП раніше не виконувались і будь-які рекомендації з вибору параметрів системи повітропостачання в літературі відсутні.
Одночасно резерви поліпшення техніко-економічних показників двигуна 6ДН пов'язані також з удосконаленням конфігурації впускних вікон циліндру і вибором раціональних характеристик турбіни.
Створення тепловозного дизеля для дизель-потягів викликає необхідність розробки і впровадження науково обґрунтованих рекомендацій щодо вибору оптимальних параметрів робочого процесу дизеля 6ДН у разі впровадження ОНП і удосконалення газоповітряного тракту, що обумовлює актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Роботу виконано відповідно до Державної програми розвитку виробництва двигунів внутрішнього згоряння, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 95 від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ І ТОКСИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТЕПЛОВОЗНОГО ДИЗЕЛЯ 6ДН ШЛЯХОМ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОВІТРОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок