Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ СПЕЦИФІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ САЛЬМОНЕЛЬОЗУ ТВАРИН (ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ, РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

ЗАСОБИ СПЕЦИФІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ САЛЬМОНЕЛЬОЗУ ТВАРИН (ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ, РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

Назва:
ЗАСОБИ СПЕЦИФІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ САЛЬМОНЕЛЬОЗУ ТВАРИН (ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ, РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,51 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
УШКАЛОВ
Валерій Олександрович
УДК 619:616.98:579.842.14
ЗАСОБИ СПЕЦИФІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ
САЛЬМОНЕЛЬОЗУ ТВАРИН (ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ, РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора ветеринарних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий консультант доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Головко Анатолій Миколайович, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів Міністерства аграрної політики України, директор
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Завгородній Андрій Іванович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії вивчення туберкульозу;
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Волинець Леонід Кузьмич, Інститут ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії ветсанекспертизи;
доктор ветеринарних наук, професор Бердник Василь Петрович, Полтавська державна аграрна академія МінАП України, завідувач кафедри анатомії та фізіології.
Провідна установа Харківська державна зооветеринарна академія, кафедра епізоотології, м. Харків
Захист відбудеться “_1__” ____жовтня______2002 р. о _930__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “30” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради БАБКІН А.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним завданням ветеринарної науки і практики є поліпшення якості продуктів харчування і сировини, створення і виробництво засобів діагностики і профілактики хвороб тварин, захист країни від заносу збудників особливо небезпечних хвороб тварин. У зв'язку з цим забезпечення тваринництва і ветеринарної медицини ефективними лікувально-профілактичними препаратами є однією з найголовніших задач в економіці.
Вважається, що серед антропозоонозних захворювань сальмонельоз є одним з найскладніших за епідеміологією (епізоотологією) [ВООЗ, 1991]. Сальмонельоз належить до надзвичайно поширених інфекційних захворювань, які реєструється майже в усіх країнах світу [Johnoston A.M., 1990; Meldrum K.C., 1995; Barrow P.A., 1997]. Розповсюдження сальмонельозних інфекцій у тваринницьких господарствах потенційно ускладнює епідемічну ситуацію щодо небезпеки спалахів токсикоінфекцій сальмонельозної етіології серед людей. В Україні у зв'язку з реструктуризацією сільськогосподарського виробництва та зміни права на власність відбувається передислокація поголів'я тварин, що значно ускладнює проведення профілактичних заходів, зокрема вакцинопрофілактики. Залишається недостатньо вивченою біологія збудників сальмонельозних інфекцій, а наявність значної кількості сероваріантів сальмонел неминуче ускладнює проведення як діагностики, так і заходів специфічної профілактики. Отже, на цей час проблема сальмонельозу залишається актуальною для ветеринарної науки та практики України [Атамась В.В., 1994; Дика О.В., 1999; Дідок Ю.В., 2001; Волинець Л.К., 2001, 2002].
Сальмонельоз сільськогосподарських тварин має широке розповсюдження і завдає відчутних економічних збитків тваринницьким господарствам. В умовах, що склалися, гостро постало питання підтримання епізоотичного благополуччя тваринництва щодо сальмонельозу і, у першу чергу, забезпечення ефективними засобами специфічної профілактики і терапії сальмонельозів. На сучасному етапі розвитку біологічної науки загальновизнаним, економічно виправданим та ефективним заходом профілактики та боротьби з сальмонельозами (не лише з ветеринарної, але і з медичної точки зору) є проведення масових профілактичних заходів у тваринництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ЗАСОБИ СПЕЦИФІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ САЛЬМОНЕЛЬОЗУ ТВАРИН (ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ, РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок