Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ РИЗИКОМ (на прикладі донецької області)

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ РИЗИКОМ (на прикладі донецької області)

Назва:
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ РИЗИКОМ (на прикладі донецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕПА Вілена Вікторівна
УДК: 316.334.2+332.14
УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ РИЗИКОМ
(на прикладі донецької області)
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Мартякова Олена Володимирівна,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, завідувачка сектору проблем економічного регулювання соціальних процесів (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Богиня Дем'ян Петрович,
Інститут економіки Національної академії наук України, завідувач відділу економіки праці та зайнятості населення (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Гончарова Світлана Юріївна,
Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління персоналом (м. Харків)
Провідна установа – Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра управління трудовими ресурсами (м. Одеса)
Захист дисертації відбудеться „10” жовтня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.055.02 у Харківському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9 „а”.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України (61001, м. Харків, пр. Леніна, 9 „а”).
Автореферат розісланий „5” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденції світового розвитку визначають зміни суспільного середовища в напрямку підвищення масштабів і розмаїття ризиків у всіх галузях діяльності людини, у тому числі в соціальній. Особливої актуальності набуває проблема соціального ризику в країнах, що розвиваються, і з перехідною економікою, до яких відноситься й Україна. Хронічна нестача бюджетних коштів призвела до зниження рівня життя великої частини населення, рівня якості наданих соціальних послуг, заборгованості по соціальних виплатах. Визначені проблеми свідчать про недосконалість системи соціального захисту населення, орієнтованої на екстенсивну політику компенсації наслідків прояву соціального ризику.
Реформування системи соціального захисту населення потребує врахування реальних та потенційних соціальних ризиків. Для ефективного функціонування діючої в Україні системи загальнообов'язкового державного соціального страхування необхідно глибоке теоретичне вивчення проблеми соціального ризику і можливостей його скасування та попередження при формуванні активної соціальної політики держави, регіону або міста.
Широке коло питань із дослідження проблеми соціального ризику висвітлені в роботах вітчизняних і зарубіжних учених у сфері ризикології, соціальної політики, соціальної безпеки, соціального захисту населення, трудового потенціалу та ін. Серед цих робіт слід зазначити дослідження вітчизняних учених О.І. Амоші, Д.П. Богині, В.В. Вітлінського, Е.М. Лібанової, О.В. Мартякової, О.Ф. Новікової, С.І. Пірожкова, Ю.І. Саєнко, М.І. Фащевського. Серед зарубіжних досліджень окремо можна виділити роботи У. Бека, Е. Гідденса, Н. Лумана, Ф. Найта, О. Яницького. Однак проблема соціального ризику досліджена недостатньо, не існує єдиного підходу до визначення сутності ризику, методології оцінки ризику та його наслідків, методів управління соціальним ризиком. Визначений стан вимагає розробки і застосування ефективних методів управління соціальним ризиком з урахуванням міждисциплінарного підходу. Такий підхід повинен враховувати, з одного боку, потреби соціального середовища в реформуванні й підтримці, а з іншого – можливості економіки держави в забезпеченні соціального захисту, а також залучення інших джерел фінансування і розподілу функцій з управління соціально-економічними відносинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ РИЗИКОМ (на прикладі донецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок