Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізіологічно активні речовини грибів і їх вплив на ріст та розвиток вищих рослин

Фізіологічно активні речовини грибів і їх вплив на ріст та розвиток вищих рослин

Назва:
Фізіологічно активні речовини грибів і їх вплив на ріст та розвиток вищих рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПЕРЕПЕЛИЦЯ ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 581.143:582:577.175:582.284.
Фізіологічно активні речовини грибів і їх вплив
на ріст та розвиток вищих рослин
03.00.12 – фізіологія рослин
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
МУСАТЕНКО Людмила Іванівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН
України, зав. відділом фітогормонології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, ст. наук. співробітник
ЯВОРСЬКА Вікторія Казимирівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ,
завідувач відділу росту і розвитку рослин
доктор біологічних наук, професор
ДЕМКІВ Орест Теодорович,
Інститут екології Карпат НАН України, м. Львів,
завідувач відділу екоморфогенезу рослин
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться “31” травня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий “ 28 ” травня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних наук Д.І.Санагурський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка технологій, які сприяють підвищенню врожайності рослин і в той же час є екологічно безпечними для довкілля та здоров’я людини, є актуальною проблемою в умовах інтенсифікації сільського господарства і промисловості та зростання антропогенного пресингу на оточуюче середовище. Застосування у сільськогосподарському виробництві фізіологічно активних речовин, у тому числі регуляторів росту рослин, кінцевою метою має покращення показників не тільки росту і розвитку рослин, що забезпечує, як наслідок, підвищення врожайності, а також стійкості до хвороб, збільшення терміну зберігання продукції тощо. Важливим завданням сьогодення є заміна хімічних добрив, регуляторів росту рослин та ядохімікатів на їх ефективні, екологічно чисті аналоги біологічного походження. Пошук безпечних джерел фізіологічно активних речовин є важливою проблемою при їх створенні. Одним із перспективних напрямків пошуку є галузь культивування їстівних грибів, де компости після плодоношення грибів можуть бути використані як органічно-гормональні комплекси з ріст регулюючою дією у рослинництві (Zadrazil, 1981; Володина, 1990). Слід також підкреслити, що реалізація завдань, поставлених “Державною комплексною науково-виробничою програмою по збільшенню виробництва їстівних грибів в Україні до 2005 року”, крім вирішення комплексу науково-технічних та соціально-економічних проблем промислового виробництва цінних їстівних грибів, передбачає застосування безвідходних технологій, забезпечення яких висуває нагальне вирішення актуального завдання – вивчення та наукове обґрунтування можливостей використання грибних субстратів як джерел органічно-гормональних комплексів, які сприятимуть максимальній реалізації біологічного потенціалу рослин і як кінцевого результату – підвищенню їх врожайності та оздоровленню ґрунтів.
Аналіз літератури свідчить про те, що джерелом безпечних добрив та ріст регулюючих речовин можуть бути біомаса морських водоростей, відходи харчової та спиртової промисловостей, екстракти ендофітних мікоризних грибів (Драговоз, 1998; Мусатенко1999; Мусатенко, 2001; Яворська, 1999; Пономаренко, 1997). Показана фізіологічна ефективність цих препаратів, що містять цілий ряд біологічно активних сполук, серед яких важлива роль належить фітогормонам. Незначна кількість робіт присвячена визначенню в компостах після вирощування грибів вмісту макро- та мікроелементів, вітамінів, вуглеводів, органічних кислот (Бісько, 1986; Володина, 1990; Соломко, 1992).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Фізіологічно активні речовини грибів і їх вплив на ріст та розвиток вищих рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок