Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Флора та рослинність нижньодніпровських арен

Флора та рослинність нижньодніпровських арен

Назва:
Флора та рослинність нижньодніпровських арен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА Академія наук УКРАЇНИ
Національний БОТАНІЧНИЙ САД ім. м.М.ГРИШКА
карнатовська маргарита юрІЇвна
УДК 581.9:504.73 (477.63/.65)
Флора та рослинність нижньодніпровських арен
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі
Української академії аграрних наук.
Науковий керівник | доктор біологічних наук, професор Корженевський Владислав Вячеславович, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН, завідувач відділу флори, рослинності і заповідної справи.
Офіційні опоненти: |
доктор біологічних наук, професор
Соломаха Володимир Андрійович, Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка, директор ботанічного саду ім. О.В.Фомина;
доктор біологічних наук, професор,
Собко Володимир Гаврилович, Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, головний науковий співробітник відділу природної флори.
Провідна установа |
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України.
Захист відбудеться 17.11.2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою:
01014, Україна, Київ, вул. Тімірязевська,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою:
01014, Україна, Київ, вул. Тімірязевська,1.
Автореферат розіслано 15.10.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Джуренко Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиліття проблеми охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів і збереження екологічної рівноваги набули особливої значимості. Це пов'язано зі зростанням антропогенного впливу на природні екосистеми, що стало причиною глобальної зміни середовища існування і, як наслідок, призвело до втрати стабільності розвитку рослинного покриву. У зв'язку з цим виникає гостра необхідність в охороні природних рослинних угруповань.
На Нижньодніпровських аренах утворився рідкісний псамофітний ценокомплекс, який відрізняється своєю мозаїчністю, компенсаторною збалансованістю та еволюційно сформованими стадіями заростання нестабільних піщаних геосистем. У зв’язку з чим рослинність Нижньодніпровських арен унікальна як у плані генезису, так і в плані біорізноманіття і характеризується значною участю рідкісних та ендемічних видів.
Вивченню рослинного покриву Нижньодніпровських арен присвячено велику кількість робіт (Пачоський, 1904, 1922; Гордієнко 1959, 1969; Уманець,1997; Тимошенко, 2000 та ін.). Проте здебільшого ці роботи флористичні, а класифікація рослинності побудована на домінантній основі. Лише в останні роки розпочато вивчення рослинного покриву з використанням еколого-флористичних принципів (Уманець, Соломаха, 1999; Тимошенко, 1999 та ін.).
Однак, як показала світова практика, найефективнішим підходом, що дає змогу виявити повний видовий склад, встановити провідні екологічні фактори розподілу рослинності, диференціювати режим їх використання та охорони є еколого-флористична класифікація за методом Ж.Браун-Бланке.
Тому вивчення рослинного покриву Нижньодніпровських арен за принципами цього загальноприйнятого методу є цілком актуальним. Воно може стати основою комплексної оцінки сучасного стану екосистем, моніторингових досліджень та розробки режиму раціонального природокористування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась відповідно до науково-дослідних програм відділу флори, рослинності і заповідної справи Нікітського ботанічного саду - Національного наукового центру (1997-2005 рр.) у процесі вирішування проблеми “Наукові основи збереження і використання біологічних ресурсів і оптимізації екологічних умов півдня України” (№ держреєстрації 010197U004313) і плану аспірантської підготовки.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи - оцінка сучасного стану флори та рослинності Нижньодніпровських арен на основі еколого-біологічної характеристики флори і класифікації рослинності за методом Браун-Бланке для розробки заходів охорони рослинного покриву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Флора та рослинність нижньодніпровських арен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок