Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії

ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії / сторінка 4

Назва:
ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

У пацієнтів з диспепсичними скаргами проводили ендоскопічне дослідження верхніх відділів травного тракту фіброскопами “Olympus”. Звертали увагу на загальний вигляд і стан слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, функцію кардіального і пілоричного жомів, стан перистальтики, наявність жовчі в шлунку, відзначали її закидання під час ендоскопії. У всіх пацієнтів із установленим дуоденогастральним рефлюксом і ерозивно-виразковими поразками гастродуоденальної зони обов'язково робили прицільну біопсію слизової оболонки шлунка по малій кривизні з передньої і задньої стінок в області тіла та антрального відділу. Біопсійний матеріал, отриманий при ендоскопії, фіксували в розчині формаліну, заливали парафін-циклоїдином, серії зрізів офарблювали гематоксиліном і еозином. Дослідження підготованих за таким засобом препаратів проводилося на кафедрі патологічної анатомії ХМАПО.
Про виразність морфологічних змін у слизовій оболонці шлунка судили за методом “умовних балів”. Його суть полягає в тому, що всі біоптати класифікуються по типах, відповідно до того, з якого відділу шлунка брали на дослідження шматочки слизової оболонки. Потім кожен біоптат оцінювався в балах, ґрунтуючись на п'ятьох критеріях: форма гастриту (норма – 0, поверхневий – 1, атрофічний початковий – 2, помірний – 3, виражений – 4) і ступінь фовеолярної гіперплазії, мононуклеарної інфільтрації власної межуточної тканини, кишкової метаплазії і дисплазії слизової оболонки шлунка (кожний з них оцінювався в балах від 0 – немає, до 3 – важка).
У пацієнтів з посередніми (Visik III) і поганими (Visik IV) віддаленими результатами лапароскопічної холецистектомії застосовували ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатикографію, внутрішньовенну холангіографію і динамічну гепатобілісцинтіграфію.
Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатикографія виконувалася у відділенні хірургії Обласної клінічної травматологічної лікарні та у відділенні ендоскопії Харківського науково-дослідного інституту загальної і невідкладної хірургії. При показаннях діагностична процедура переходила в лікувальну і виконувалася в один чи два етапи ендоскопічна папілосфінктеротомія із самостійним відходженням каменів при холедохолітіазі. Контрольне дослід-ження виконувалося через 3–5 днів.
У випадку неможливості чи невдачі виконання ендоскопічної ретроград-ної холангіопанкреатикографії проводили внутрішньовенну холангіо-графію чи радіоізотопну гепатобілісцинтиграфію. При внутрішньовенній холангіографії в залежності від маси тіла пацієнтів вводили від 20 до 40 мл 20%-ного розчину білігноста. Рентгенограми жовчних шляхів робили через 15, 30, а іноді, за показниками, через 45 і 60 хвилин.
Докладну інформацію про функціональний стан усіх відділів гепатобіліарної системи в частини пацієнтів з підозрою на холедохолітіаз чи дисфункцію великого дуоденального сосочка одержували за результатами динамічної гепатобілісцинтіграфії з використанням радіофармпрепарату 99mТс-“МЕЗИДА”, що проводили у відділенні променевої діагностики і радіонуклідної терапії Харківського науково-дослідного інституту медичної радіології на гамма-камері МВ-9101/А.
Діагностика дуоденогастрального рефлюкса. Тому що дуодено-гас-траль-ний рефлюкс, встановлений при ендоскопії, може бути спровокований самим дослідженням, то в цієї групи пацієнтів проводили визначення жовчі в аспірованому шлунковому вмісті і радіоізотопній кількісній діагностиці дуоденогастрального рефлюкса (патент України А 10858).
Визначення жовчі в аспірованому шлунковому вмісті. Наступного дня після ендоскопії пацієнтам ранком натще робили зондування шлунка тонким зондом. Одержували тощакову порцію і чотири порції шлункового вмісту через кожні 15 хвилин протягом години. Візуально оцінювали домішку жовчі в кожній порції як слабку (+), помірну (++) і виражену (+++). Наявність дуоденогастрального рефлюкса не викликала сумнівів при наявності домішки жовчі не менш ніж у двох порціях аспірованого шлункового вмісту. У деякої частини цих пацієнтів додатково виконували радіоізотопне дослідження – динамічну гепатобілісцинтіграфію з радіофармпрепаратом 99mТс_“МЕЗИДА” для кількісного визначення дуоденогастрального рефлюкса.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок