Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії

Загрузка...

ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії / сторінка 8

Назва:
ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дві інші пацієнтки оперовані в плановому поряд-ку. Причинами утворення гриж у всіх чотирьох випадках були дефекти хірур-гічної техніки при ушиванні троакарного доступу в навколопупковій області.
Важкою задачею є лікування пацієнтів із хронічними порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка і дванадцятипалої кишки, особливо коли вони ускладнюються дуоденогастральним рефлюксом і рефлюкс-гастритом. П'ятнадцятьом пацієнтам з подібними ускладненнями (13 із групи Visik III і 2 із групи Visik IV) поряд із прокінетиками (мотиліум, перистил, координакс, цизапред) призначалися засоби, що зв'язують жовчні кислоти, володіють антацидними властивостями і прискорюють регенерацією слизуватої оболонки шлунка (маалокс, смекта, ранитидин, омез, вентер). Також використовували препарати, що діють на патогенну мікрофлору шлунка, зокрема на Helicobacter pylori, – метронідазол по 1 г у день з амоксіцилліном по 1,5 г у день – 7 днів, далі 4 тижні “Де-нол” по 4 таблетки в день). Курс лікування продовжувався не менш п'яти-шести тижнів. При такій терапії в більшості пацієнтів (93%) відзначалося значне поліпшення стану здоров'я. Оперовано одну пацієнтку з приводу декомпенсованого дуоденостазу і хронічної атонії шлунка на тлі артеріомезентеріальної компресії дванадцятипалої кишки. Моторно-евакуа-торна дисфункція була ускладнена важким дуоденогастральным рефлюксом і рефлюкс-гастритом. Через відсутність ефекту від консервативної терапії і прогресуюче погіршення стану здоров'я була виконана операція – резекція 2/3 шлунка за Гофмейстером-Фінстерером з заглушкою петлі, що приводить, і подободочною дуоденоеюностомією на довгій петлі. Післяопераційний період пробігав без ускладнень, хвора виписана з істотним поліпшенням.
Чотирнадцятьом пацієнтам із групи Visik III з ерозивно-виразковими поразками слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, при відсутності клінічно значимих порушень моторики стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, проведене стандартне противиразкове лікування. У цій підгрупі консервативне лікування було найбільше ефективно. При повторному огляді через 3 місяці жоден з них не пред'являв яких-небудь скарг, а при ендоскопічному огляді не виявлено істотних змін з боку слизової оболонки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.
Таким чином, незадовільний симптоматичний результат у віддалений термін після лапароскопічної холецистектомії зв'язаний як з некоригованою залишковою і знову виниклою внаслідок ятрогенії патологією позапечинкових жовчних шляхів, так і із супутніми захворюваннями суміжних органів. Профілактика “постлапарохолецистектомічного синдрому” повинна ґрунту-ватися на всебічному передопераційному і післяопераційному дослідженні органів черевної порожнини і психосоматичного статусу пацієнтів з метою діагностики і лікування супутніх і фонових захворювань відповідно до пропонованого діагностичного алгоритму (мал. 2).
ВИСНОВКИ
1. У віддалений термін після лапароскопічної холецистектомії відмінні і гарні результати оперативного лікування виявлені в 2/3 обстежених пацієнтів, а посередні і погані результати в 31% випадків.
2. Основними причинами поганих віддалених результатів лапароскопічної холецистектомії, виявлених у 22 хворих, є некоригована залишкова і післяопераційна патологія позапечінкових жовчних проток: резідуальний холедохолітіаз, стеноз сфінктера Одді II–III ступеня і післяопераційні стриктури позапечінкових жовчних проток.
3. Серед причин посередніх віддалених результатів лапароскопічної холе-цистектомії в 59 хворих перше місце займають хронічні порушення мотор-но-евакуаторної функції шлунка і дванадцятипалої кишки, ускладнені приблизно в половині випадків дуоденогастральним рефлюксом і рефлюкс-гастритом.
4. “Постлапарохолецистектомічний синдром” у 16% випадків обумо-вле-ний некоригованою залишковою чи знову виниклою патологією позапечінко-вих жовчних проток: резідуальним холедохолітіазом у 7,4%, стенозом сфінк-тера Одді в 3,7% і рубцевими стриктурами жовчних проток у 4,9% випадків.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВІДДАЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТИ лапароскопічної холецистектомії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок