Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ АРХІТЕКТУРИ (на прикладі України)

НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ АРХІТЕКТУРИ (на прикладі України)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ АРХІТЕКТУРИ (на прикладі України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ЧЕПЕЛИК Оксана Вікторівна
УДК 72.01
НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ АРХІТЕКТУРИ
(на прикладі України)
спеціальність 18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури
Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник -
доктор технічних наук, професор Яковлєв Микола Іванович, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, завідувач кафедри історії, теорії архітектури та синтезу мистецтв.
Офіційні опоненти -
доктор архітектури, професор Мардер Абрам Павлович, Державний науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування, заступник директора з наукової роботи
кандидат архітектури Вечерський Віктор Васильович, Головне управління містобудування і архітектури Київської міської державної адміністрації, головний спеціаліст
Провідна організація - Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 5 грудня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26 05602 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466. (головний корпус)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 5 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради Тімохін В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми В сучасному світі під гаслом глобалізації і інтернаціоналізму відбувається нівелювання архітектури і втрата своєрідності забудови міст і селищ. Цей процес не обминув і Україну в другій половині ХХ століття, що обумовило певну одноманітність архітектури не тільки України, але й всього колишнього Радянського Союзу. Історія розвитку архітектури України мала такі періоди, коли професійні архітектори у своїй творчості звертались до традицій народної архітектури, народного мистецтва і створювали своєрідну сучасну архітектуру з національними ознаками.
Особливо яскравим у таких пошуках був період 1903 – 1917 рр. В процесі розвитку самобутньої архітектури на Україні суттєву роль відігравали теоретичні узагальнення з питань національної своєрідності архітектури, і їх вплив на практику, вірніше, взаємовплив теорії і практики. Досліджень, які б простежили еволюцію теоретичної думки щодо національних аспектів теорії і її вплив на практику немає, в цьому полягає актуальність теми.
Актуальність підтверджується ще одноманітністю архітектури сьогодення, запозиченням архітектурних рішень з іноземної практики, що нівелює архітектуру не тільки в межах України, але й на європейському континенті. Разом з тим пошук національної своєрідності архітектури має не тільки естетичне і політичне значення, але й економічне, оскільки буде сприяти розвиткові туризму в країні.
Особливої актуальності проблема національної своєрідності архітектури набуває в період становлення і розвитку незалежності України, яка повинна мати не тільки державну українську мову, але й архітектуру, відзначену колоритом народного мистецтва.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов'язана з загальнодержавною програмою Української академії архітектури зокрема з “Концепцією розвитку архітектури України” та підготовкою нової редакції “Історії архітектури України”, а також – з планами наукових робіт кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
Мета і завдання. Метою дослідження є розкриття еволюції розвитку теорії архітектури з національних питань та її вплив на архітектурну практику.
В контексті проблематики передбачено вирішити такі завдання:
·
визначити генезу теорії архітектури з національних питань та періодизацію її розвитку;
· виявити основні поетапні теоретичні постулати з питань національної своєрідності архітектури та чинники, що їх обумовили;
· розкрити взаємовплив теорії та практики на кожному етапі розвитку;
· визначити тенденції розвитку теорії і архітектурної практики з ознаками національної своєрідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНІ АСПЕКТИ ТЕОРІЇ АРХІТЕКТУРИ (на прикладі України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок