Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Системне прогнозування розвитку культур в зрошуваному землеробстві

Системне прогнозування розвитку культур в зрошуваному землеробстві

Назва:
Системне прогнозування розвитку культур в зрошуваному землеробстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
КРІНІЦИН ВАДИМ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК: 631.67: 004.424
Системне прогнозування розвитку культур в
зрошуваному землеробстві
06.01.02- Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства Південного регіону Української академії аграрних наук (УААН).
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Міхеєв Євген
Костянтинович, Херсонський державний аграрний
університет, головний науковий співробітник лабораторії
автоматизованих систем управління ІЗПР УААН.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ковальчук
Павло Іванович, Інститут гідротехніки і меліорації УААН, головний
науковий співробітник.
 
кандидат технічних наук, Рябцев Михайло Павлович, Каховська
гідрогеолого-меліоративна експедиція, головний гідрогеолог.
Провідна установа: Український державний університет водного
господарства та природокористування,
м. Рівне, вул. Соборна, 11.
 
Захист відбудеться “ 24 листопада 2005 р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано “ 22 жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с. н. с. Т.І. Топольнік
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі, поставлені перед агропромисловим комплексом України на сучасному етапі створення ефективних важелів підвищення продуктивності меліорованих земель, досить складні, щоб вирішувати їх, спираючись тільки на традиційні методи управління процесами виробництва. Необхідні нові підходи до прийняття технологічних рішень, такі, що відповідають вимогам часу, та спираються на останні досягнення науки і техніки в цьому напрямку, на ефективне використання матеріальних і інформаційних ресурсів.
Актуальність означеної проблеми в зрошуваному землеробстві зростає, як і вартість втрат від неадекватних щодо ситуації рішень. Пов'язано це з інтенсифікацією виробничих процесів, інформаційною насиченістю їх, ускладненням еколого-економічних взаємовідносин в аграрно-виробничих системах. За таких обставин фахівцю потрібно враховувати велику кількість чинників, які впливають на прийняття оптимальних рішень, що об'єктивно, без спеціальних засобів організації інформації, зробити важко. Вважається, що основним із таких засобів у зрошуваних умовах може бути автоматизована система оптимального управління технологіями, яка спиралася б на методи фенологічного прогнозу стану посіву.
У процесі роботи над дисертаційним дослідженням автор спирався на праці фахівців, які спеціалізуються в цій проблематиці: Жовтоног О.І., Міхеєв Є.К., Платонов В.А., Полуектов Р.О., Рокочинський А.М.
Зв'язок роботи з науковою тематикою. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до тематичного плану науково-дослідної роботи ІЗПР УААН на період 1996-2000 рр. за державною програмою “ Розробити еколого-економічні основи раціонального використання і охорони зрошуваних земель і водних ресурсів в умовах реформування АПК ”; завдання “Розробити методичні основи створення водно-і ресурсозберігаючих технологій, математичні моделі та комплекс програм оперативного планування агрозаходів”(державна реєстрація № 0197U015756) і на період 2001-2005 рр.: завдання “ Розробка алгоритмів прийняття управляючих рішень на проведення технологічних операцій” (державна реєстрація № 0104U002816).
Мета і задачі досліджень. Метою є розробка методу і створення базової експертної системи оперативного планування технологій на основі оптимізації і автоматизованого прогнозування розвитку культур.
Досягнення мети пов'язане з вирішенням комплексу специфічних у зрошуваному землеробстві задач:
1. Оцінка і кількісні визначення чинників впливу на розвиток культур методами математичної статистики у зоні зрошення півдня України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Системне прогнозування розвитку культур в зрошуваному землеробстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок