Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯ ГІБЕРЕЛІНУ НА РІСТ, РОЗВИТОК ТА ДЕЯКІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ СОРТІВ ВИНОГРАДУ

ДІЯ ГІБЕРЕЛІНУ НА РІСТ, РОЗВИТОК ТА ДЕЯКІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ СОРТІВ ВИНОГРАДУ

Назва:
ДІЯ ГІБЕРЕЛІНУ НА РІСТ, РОЗВИТОК ТА ДЕЯКІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ СОРТІВ ВИНОГРАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
БРАНОВИЦЬКА ТЕТЯНА ЮРІЇВНА
УДК 634.8.047:632.5:9 (054.3)
ДІЯ ГІБЕРЕЛІНУ НА РІСТ, РОЗВИТОК ТА ДЕЯКІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ
СОРТІВ ВИНОГРАДУ
Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві
06.01.08 – виноградарство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
диссертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана вТаврійському національному університеті им. В.И. Вернадського
Захист відбудеться “_26_” _червня __ 2001г. о __10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина “Магарач”, УААН, за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул.Кірова,31.
С дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту винограду і вина “Магарач”
Автореферат розіслано “__25_” __травня__ 2001г.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук
старший науковий співробітник Якушина Н.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Використання регуляторів росту з метою підвищення врожайності та якості продукції одна із важливих задач сільського господарства на сучасному етапі розвитку. Для стимуляції росту та збільшення врожайності рослин винограду на сьогоднішній час широко використовується гіберелін, застосування якого має, безсумнівно, перспективу, так як відкриває можливості не тільки підвищення врожайності винограду та покращення якості продукції, але й дозволяє регулювати деякі процеси життєдіяльності рослинного організму.
Анализ літературних даних показує, що більшість досліджень з вивчення впливу гібереліну на виноградну рослину були проведені на безсімўянних сортах винограду Коринка чорна, Кишмиш чорний, Кишмиш білий, Томпсон безсімўянний на яких були одержані позитивні результати. Сорти винограду Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві одержали широке розповсюдження в Криму та являються важливими технічними сортами винограду, які використовуються для одержання червоних високоякісний вин. При цьому, вони відзначаються порівняно низькою врожайністю. В зв'язку з цим, підвищення врожайності та покращення якості винограду даних сортів шляхом використання гібереліну являється актуальним.
Зв'язок роботи з науковими темами, планами, програмами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематики кафедри “Фізіології рослин та біотехнології” ТНУ “Гормональна регуляція росту та розвитку рослин”, номер держреєстрації 01910011989 “ Вивчення ролі екзогенних фітогормонів в регуляції метаболізму і морфогенезу рослин”, номер держреєстрації 01910016460, “Особливості адаптивної реакції виноградної рослини в зв'язку з використанням регуляторів росту”, програмою розвитку агропромислового комплексу автономної республіки Крим до 2010 року.
Мета дослідження. Метою наших досліджень було вивчення впливу гібереліну на ріст, плодоношення та деякі біохімічні показники ягід насінних сортів винограду Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві.
Для реалізації мети роботи необхідно було вирішити такі питання: вивчити вплив гібереліну на ріст, розвиток та плодоношення сортів винограду Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві; визначити дію багаторічних обробок гібереліном на виноград дослідних сортів;дослідити вплив гібереліну на вміст вільних амінокислот в листі винограду сортів Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві; визначити вплив гібереліну на загальний вміст фенольних сполук та фарбникових флавоноїдів в ягодах даних сортів винограду; дослідити вплив гібереліну на якість винограду.
Наукова новизна роботи. Розроблений метод підвищення врожайності та якості технічних сортів винограду (на прикладі сортів Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві), який базується на застосуванні гібереліну. Вперше показано, що під впливом препарату змінюється вміст та якісний склад вільних амінокислот в листі винограду; доведено, що обробка гібереліном сприяє накопиченню барвникових речовин та загальної суми фенольних сполук в ягодах винограду, а також сприяє збільшенню вмісту цукрів та зниженню кислотності соку ягід винограду сортів Бастардо магарацький, Каберне Совіньон, Сапераві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІЯ ГІБЕРЕЛІНУ НА РІСТ, РОЗВИТОК ТА ДЕЯКІ БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ СОРТІВ ВИНОГРАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок