Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГОЮВАННЯ ХІРУРГІЧНИХ РАН НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО БІОЛОГІЧНОГО РАНЕВОГО ПОКРИТТЯ (експериментальне дослідження)

ЗАГОЮВАННЯ ХІРУРГІЧНИХ РАН НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО БІОЛОГІЧНОГО РАНЕВОГО ПОКРИТТЯ (експериментальне дослідження)

Назва:
ЗАГОЮВАННЯ ХІРУРГІЧНИХ РАН НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО БІОЛОГІЧНОГО РАНЕВОГО ПОКРИТТЯ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут урології АМН України
ЦИЦ Олександр Віталійович
УДК:616.61 – 089:616.62 – 089
ЗАГОЮВАННЯ ХІРУРГІЧНИХ РАН НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО БІОЛОГІЧНОГО РАНЕВОГО ПОКРИТТЯ
(експериментальне дослідження)
14.01.06 – Урологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті урології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Пасєчніков Сергій
Петрович, Інститут урології АМН України,
завідувач відділення запальних захворювань нирок, сечовивідних шляхів та чоловічих статевих органів
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Стаховський Едуард
Олександрович, Інститут урології АМН України,
завідувач відділу пластичної та відновлювальної урології
 
доктор медичних наук, професор Костюк Григорій
Якович, Вінницький національний медичний університет
ім.М.І.Пирогова, завідувач кафедри оперативної хірургії
та топографічної анатомії
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра урології та нефрології, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 18.01.2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.615.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю „Урологія” в Інституті урології АМН України (м. Київ, вул.. Юрія Коцюбинського, 9-А).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту урології АМН України (04053, м. Київ, вул.. Юрія Коцюбинського, 9-А ).
Автореферат розіслано 14.12. 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук М.І. Бойко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Надійний гемостаз та герметизація поверхні рани - важливі складові операцій на органах сечовивідної системи. Проблема важких ускладнень та вимушених органовиносячих операцій не втрачає своєї актуальності на будь-яких етапах розвитку оперативної урології. Зокрема в хірургії нирок і сечовивідних шляхів, ще й до цього часу залишаються остаточно не вирішеними питання запобігання таких ускладнень, як інтра- та післяопераційні кровотечі, що призводять до вимушених нефректомій і сечових нориць(А.В.Айвазян,1978; О.Ф.Возіанов, С.П.Пасєчніков, 2000).
В оперативній урології, як і в хірургії взагалі, до цього часу було використано різноманітні методики зупинки кровотечі: від простого тампонування до складних модифікацій хірургічних швів (А.В.Айвазян, 1978; П.І.Пивоваров, 2000). Технічний прогрес вніс свій вклад у вирішення цих проблем. В арсеналі гемостатичних засобів з’явилась можливість використовувати електрокоагуляцію та промені лазера. Проте електро- й лазерна коагуляція призводять до утворення некротизованої зони паренхіми з подальшим її біологічним руйнуванням та наступним склерозуванням тканин.
До особливостей оперативних втручань на нирках та органах сечовивідної системи відноситься присутність сечі в операційній рані. Існуючі на даний час методики сполучення тканин звичайним шовним матеріалом не завжди забезпечують достатню надійність і герметичність шва, що призводить до протікання сечі в навколишні тканини із наступним інфікуванням рани, посиленням склерозуючих процесів, утворенням сечових нориць.
При ушиванні ниркової паренхіми множинні проколи додатково травмують тканину, пошкоджують судини, сприяють внесенню інфекції в глибину тканин. Під час компресії, викликаної швами, судини здавлюються не лише в зоні ушивання, а й в прилягаючій паренхімі. В наступному на таких ділянках ниркової тканини прогресує склерозуючий процес (П.О.Малиновський, 1980).
Шовний матеріал має і ряд інших негативних сторін, серед яких фітильні властивості шовку і інкрустація його солями, розвиток асоційованої з шовним матеріалом інфекції, неспроможність кетгута до тривалого і рівномірного утримання країв рани. Шви, викликаючи запальну реакцію при наявності інфекції, сприяють утворенню інфільтратів, абсцесів, нориць, гранулем (В.Н.Егиев и соавт., 2001).
Відсутність надійних способів закриття ран нирок і боротьби з паренхіматозними кровотечами обумовлює значну кількість ускладнень, а, відповідно, і великий процент первинних і більш пізніх нефректомій (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАГОЮВАННЯ ХІРУРГІЧНИХ РАН НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА В УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО БІОЛОГІЧНОГО РАНЕВОГО ПОКРИТТЯ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок