Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МИРОНЕНКО Марк Юрійович
УДК 338.3: 633.63 (477.44)
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА
08.00.03 – економіка та управління національним
господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
КОДЕНСЬКА Марія Юхимівна
Національний науковий центр “Інститут аграрної
економіки ” УААН,
головний науковий співробітник відділу інвестицій
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук
ВАРЧЕНКО Ольга Миронівна,
Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики,
завідувач кафедри маркетингу та
фінансово-комерційного управління
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
СТАСІНЕВИЧ Світлана Анатоліївна,
НДІ економіки і менеджменту агропромислового
виробництва Національного аграрного університету
Кабінету Міністрів України,
провідний науковий співробітник
Захист відбудеться 4 березня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ – МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ – МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 211.
Автореферат розісланий “28 ”січня 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук    О.Г. Шпикуляк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим стратегічним завданням на сучасному етапі розвитку вітчизняного сільського господарства є досягнення належного рівня ефективності аграрно-продовольчої продукції як основи її конкурентоспроможності та продовольчої безпеки держави. Реалізація цього завдання вимагає розробки конкретних заходів і пропозицій щодо підвищення ефективності виробництва та забезпечення його динамічного розвитку.
Зазначена проблема є досить актуальною для цукробурякового виробництва, як сфери, що забезпечує населення країни важливішим продуктом харчування – цукром, технологічні потреби підприємств переробної промисловості та може бути джерелом виробництва альтернативних видів пального.
Вирощування цукрових буряків потребує значних матеріально-технічних ресурсів, подорожчання яких призвело до обмеження їх застосування та зменшення обсягів виробництва коренеплодів з 44,3 у 1990 р до 22,4 млн. т – у 2006 р., недозавантаженості виробничих потужностей цукрових заводів, зменшення обсягів виробництва цукру з 5,4 до 2,6 млн. тонн в Україні, у Вінницький області - з 840,8 до 277,8 тис. т та зниження рівня ефективності галузі.
Зменшення площ посівів і обсягів виробництва цукрових буряків призвело не тільки до недовикористання виробничих потужностей цукрових заводів і скорочення виробництва цукру, а й негативно позначилось, прямо чи опосередковано, на результативності аграрно-промислового виробництва.
Проблема економічної ефективності аграрно-промислового виробництва знайшла відображення у працях В.Г. Андрійчука, В.І. Бойка, О.А. Богуцького, І.І. Лукінова, В.Я. Месель-Веселяка, П.Т. Саблука та багатьох інших. Вагомий внесок у розробку проблеми розвитку цукробурякового виробництва зробили П.П. Борщевський, В.С. Бондар, О.М. Варченко, С.Л. Дусанівський, О.О. Єранкін, О.С Заєць, М.Ю. Коденська, В.І. Пиркін, М.В. Роїк, П.Т. Саблук, С.А. Стасіневич, О.М. Шпичак, І.Г. Яремчук та інші. Наукові праці зазначених вчених-економістів є потужною теоретико-методологічною базою для подальших досліджень. Проте в них невирішені проблеми підвищення ефективності товарного цукробурякового виробництва в умовах ринкових відносин.
Особливої уваги потребує визначення факторів впливу на рівень ефективності, впровадження мотиваційного механізму їх формування з урахуванням відмінностей природно-економічних умов мікрозон, що зумовлюють різну окупність витрат і ресурсів; обґрунтування перспектив розвитку галузі, раціонального її розміщення з урахуванням концентрації ресурсів, активізації створення інтегрованих формувань, удосконалення взаємозв’язків у ланцюгу виробництво>переробка>реалізація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЦУКРОБУРЯКОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок