Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВІЗУАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВІЗУАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВІЗУАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
ІВАНЮТА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК:159.955+053.6
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВІЗУАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Науковий керівник кандидат психологічних наук, доцент
Симоненко Світлана Миколаївна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри теорії та методики практичної психології, м. Одеса.
Офіційні опоненти:
– доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університет фізичної культури та спорту України, завідувач кафедри педагогіки та психології, м. Київ;
– кандидат психологічних наук, професор
Павелків Роман Володимирович,
Рівненський державний гуманітарний університет, Міністерство освіти та науки України, проректор з навчально-методичної роботи,
м. Рівне.
Провідна установа
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія психології творчості, м. Київ.
Захист відбудеться “_2__” липня 2003 р. о _14.00_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. V – 24; т. 45 – 71 – 70.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_28_” травня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність впровадження нових ефективних технологій, які базуються на візуальних засобах кодування та передачі інформації, робить дослідження візуального мислення, а також пошук і розробку дійових засобів його розвитку одним із важливих завдань сучасної психологічної науки і педагогічної практики.
Актуальність вивчення візуального мислення як специфічного виду розумової діяльності також визначається тим, що цей процес займає особливе місце в інтелектуальному і творчому розвитку особистості і є найменш дослідженим з усіх інтелектуальних процесів як у вітчизняній, так і в зарубіжній психологічній науці.
Існує цілий ряд робіт, в яких розроблялися ті чи інші аспекти досліджуваної проблеми.
У зарубіжній психологічній науці вивчення візуального мислення здійснювалось: у гештальтпсихології (Р.Арнхейм, М.Вертгеймер); з позицій екологічного підходу (Дж.Гібсон); у рамках експериментальної психології досліджувалися механізми продуктивності зорових образів(Р.Грегорі); у руслі когнітивного напрямку вивчалися механізми та розроблялися моделі перцептивно-мисленнєвої репрезентації різних видів інформації (Д.Мецлер, Р.Шепард та ін.).
У вітчизняній психології дослідження візуального мислення представлено: вивченням механізмів та закономірностей цього процесу в умовах вирішення ергономічних задач в інженерній психології ( В.М.Ґордон, В.П.Зінченко, В.М.Муніпов); дослідженням його механізмів як складної функціональної системи операцій (Б.І.Безпалов); визначенням візуальної мови опису способів вирішення геометричних задач (І.М.Арієвич, В.В.Пєтухов); вивченням особливостей просторового мислення як окремого виду візуального мислення (І.Я.Каплунович, І.С.Якиманська); визначенням ролі візуалізації в процесі вирішення творчих задач у конструкторській діяльності (В.О.Моляко); дослідженням особливостей трансформації візуального образу в художньо-графічній діяльності (С.М.Симоненко).
Найбільш поширеним у вітчизняній психологічній науці є визначення візуального мислення як специфічного виду інтелектуальної діяльності, змістом якої є оперування та маніпулювання зоровими (візуальними) образами, а результатом – створення нових образів, що несуть змістовне навантаження й роблять значення видимим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВІЗУАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ В ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок