Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОНБАС В ЕТНОКУЛЬТУРНИХ КООРДИНАТАХ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

ДОНБАС В ЕТНОКУЛЬТУРНИХ КООРДИНАТАХ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ДОНБАС В ЕТНОКУЛЬТУРНИХ КООРДИНАТАХ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,20 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Кононов Ілля Федорович
УДК 316. 356. 4
ДОНБАС В ЕТНОКУЛЬТУРНИХ КООРДИНАТАХ УКРАЇНИ
(СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти та науки України.
Науковий консультант - доктор соціологічних наук, професор
Шульга Микола Олександрович,
Верховна Рада України, народний депутат
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук
Стегній Олександр Григорович,
Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
доктор соціологічних наук, професор
Саппа Микола Миколайович,
Національний університет внутрішніх справ (Харків), професор кафедри прикладної соціології
доктор соціологічних наук, професор
Нельга Олександр В’ячеславович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, м. Харків
Захист відбудеться “_27__ ” _січня___________ 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розісланий “29 ___” _листопада___________ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Стукало
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення державності України відбувається в умовах активного просторового суспільного морфогенезу, що розгортається в сучасному світі. Найбільш важливими напрямами цього процесу є глобалізація та регіоналізація. Просторові перетворення впливають на всі аспекти суспільного життя і вимагають соціологічного осмислення. Соціологія опинилася перед просторовим викликом сучасного світу.
Для України зараз особливої актуальності набула її регіональна різноманітність. Є всі підстави стверджувати, що успішний розвиток нашої країни багато в чому буде залежати від гармонізації взаємин у межах регіональної системи. Незважаючи на певний прогрес в розумінні сутності регіону, міжрегіональних взаємин, значення територіального фактора в житті суспільства, його зв’язку з етнічними, комунікаційними, культурними чинниками до цього часу в соціології поняття регіону не є чітко визначеним. Головні причини цієї невизначеності криються у наступному: регіон – це динамічне, багаторівневе та багатоаспектне суспільне утворення, яке по-різному проявляється на різних етапах розвитку суспільства; в ньому поєднуються примордіальні та конструктивістські чинники, що ускладнює вироблення єдиного методологічного підходу при його вивченні; дослідження регіонального життя передбачає взаємодію соціології з філософією, географією, історією, економічними та філологічними дисциплінами, але міжнаукова взаємодія є досить проблематичною; поняття „регіон” використовується не тільки в науковому, але й у владному та повсякденному дискурсах, що підвищує його багатозначність.
Останніми роками в Україні виділилося кілька проблемних регіонів. Особливою проблемністю характеризується життя Донбасу. Потребу в новому етнокультурному самовизначенні регіону, яка виникла після здобуття Україною незалежності, необхідно задовольняти одночасно з вирішенням цілого комплексу інших проблем.
Вивчення такого старопромислового регіону як Донбас саме по собі має велике значення для суспільної практики. Але досліджуючи випадок Донбасу можна наблизитися до теоретичного розуміння суспільного феномена регіону. Отже, доцільно рухатися від вивчення проблемного регіону до вивчення регіональної системи, в межах якої і стає зрозумілою його проблемність. Через розвиток соціології регіонів як спеціальної соціологічної теорії соціологія зможе виробити свою відповідь на просторовий виклик сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДОНБАС В ЕТНОКУЛЬТУРНИХ КООРДИНАТАХ УКРАЇНИ (СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок