Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦИКЛіНГ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ

РЕЦИКЛіНГ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ

Назва:
РЕЦИКЛіНГ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Рильков Віталій Олексійович
УДК 338.45:658.58.003.13
РЕЦИКЛіНГ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ
08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
БУРКИНСьКИЙ Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ГРУЗНОВ Іван Іванович,
Одеський національний політехнічний
університет, професор кафедри
економіки підприємств
кандидат економічних наук, доцент
ЄГУПОВ Юрій Артемович,
Одеський державний економічний
університет, доцент кафедри
економіки підприємств
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ технологічного прогнозування та інноваційної політики
(м. Київ)
Захист відбудеться "_30_" _січня_ 2003 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий "_28_" _грудня_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найбільш характерними особливостями сучасного стану української економіки є: (а) високий рівень фізичної і моральної зношеності основних виробничих фондів, застарілі технології виробництва і низька конкурентоспроможність продукції вітчизняної промисловості на внутрішньому і зовнішньому ринках; (б) нераціональна галузева структура економіки, що склалася в результаті тривалої системної економічної кризи; (в) низький відтворювальний потенціал економіки, підірваний важким фінансово-економічним становищем більшості промислових підприємств країни і несприятливим інвестиційним кліматом.
Неодмінною умовою подолання економічної кризи в Україні є пріоритетний розвиток машинобудування і відновлення його ведучих позицій у системі галузей економіки країни. Одним з механізмів, спрямованих на рішення цих задач у сформованих умовах, може служити рециклінг машин і устаткування – нове явище в економіці, що виникло в останні десятиліття ХХ-го століття.
На відміну від рециклінгу матеріалів, що припускає організацію безвідхідного чи маловідхідного виробництва і багаторазового використання залучених у виробничий кругообіг природних ресурсів, рециклінг техніки передбачає зміну самої ідеології створення, виробництва, експлуатації, а також обслуговування, ремонту і відновлення ресурсномісткої техніки, спрямованої на забезпечення можливості її використання протягом двох і більш "стандартних" життєвих циклів.
Проблемами оптимальності терміну служби, ефективності ремонту техніки та оновлення виробничого апарату займалися такі відомі вчені, як Акбердін Р.З., Власов Б.В., Вегер Л.Л., Колегаєв Р.Н., Палтерович Д.М., Селіванов А.І., Соболєв М.Г., Чорний А.И., Якобсон М.О. та інші. Але при загальному підході до зростання терміну служби техніки, її відновлення на основі збереження базових складових рециклінг техніки як економічний феномен практично не досліджений сучасною економічною наукою.
Торкаючи інтереси багатьох суб'єктів економіки, від підприємств-виробників і підприємств-споживачів такої техніки, до підприємств суміжних галузей економіки і держави в цілому, рециклінг техніки являє собою складне багатопланове явище народногосподарського рівня. Оцінка економічної доцільності переходу на рециклінг тих чи інших видів техніки існуючими методами економічного аналізу ефективності господарських заходів утруднена принциповою значимістю як прямих, так і непрямих, віддалених економічних наслідків рециклінгу, що традиційно є одним з найбільш слабких місць відомих методичних підходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕЦИКЛіНГ ПРОДУКЦІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок