Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умовИ їх підтоплення

Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умовИ їх підтоплення

Назва:
Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умовИ їх підтоплення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
ГРАНЬКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 624.131.23
Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умовИ їх підтоплення
05.23.02 – Основи і фундаменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Полтава 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Винников Юрій Леонідович,
Полтавський національний технічний університет імені
Юрія Кондратюка, професор кафедри видобування нафти і газу та геотехніки |
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор
Петраков Олександр Олександрович,
Донбаська національна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри основ, фундаментів та підземних споруд
- кандидат технічних наук, професор
Корнієнко Микола Васильович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри основ і фундаментів |
Захист дисертації відбудеться 1 квітня 2008 року о 13°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.44.052.02 при Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за адресою:
36011, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24, ауд. 234.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за адресою:
36601, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24.
Автореферат розісланий “27” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.В. Чернявський |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основами фундаментів будівель і споруд на більшій частині України (до 70%) є лесові просадочні ґрунти. Підтоплення територій, що відзначається останнім часом, суттєво впливає на їх властивості. Експериментальні дослідження доводять, що при замоканні леси знижують свої механічні властивості й переходять у деградований стан.
У той же час через дорожнечу нового будівництва чи його неможливість в умовах щільної міської забудови зростають обсяги реконструкції будівель і споруд. Поширеними стають їх надбудови і перепланування внутрішнього простору, що призводить до зростання навантаження на фундаменти.
Тому актуальність досліджень у цьому напрямку зумовлено:
– необхідністю розв’язувати проблему можливості використання фундаментів у існуючому вигляді при наявності резервів несучої здатності основ чи з їх підсиленням;
– не достатньою вивченістю напружено-деформованого стану (НДС) замоклих лесових основ при тривалому обтисненні під підошвою фундаментів (відсутня як кількісна, так і якісна його оцінка; не визначений вплив підтоплення території на властивості ущільненої зони лесової основи);
– відсутністю методики розрахунку додаткових осідань основ при реконструкції будівель на тривало обтиснених ґрунтах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації відповідає напрямам науково-технічної політики держави в галузі оцінювання технічного стану будівель згідно з Постановами Кабінету Міністрів України №409 від 05.05.1997 р. „Про забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель, споруд та мереж”, №1313 від 20.08.2000 р. „Про затвердження програми запобігання і реагування на надзвичайні ситуації технічного і природного характеру на 2000-2005 роки з метою комплексного вирішення проблем захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру і в інтересах безпеки окремої людини, суспільства, національного надбання та навколишнього середовища”, рішенням науково-технічної ради Держбуду України від 16.11.2001 р. №63 „Про досвід НДІБК щодо вирішення науково-технічних проблем обстеження, оцінки технічного стану та підсилення конструкцій і будівель в умовах стислих термінів будівництва та реконструкції”. Робота виконана у розвиток цільової комплексної програми Держкомітету з питань науки і технології №02.01.02/054-93, відповідно до рішень координаційної Ради з питань будівництва, захисту будівель, споруд, територій у складних інженерно-геологічних та сейсмічних умовах України і науково-дослідної тематики кафедри “Видобування нафти і газу та геотехніки” ПолтНТУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Напружено-деформований стан тривало навантажених лесових основ за умовИ їх підтоплення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок