Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИХ РИНКОВИХ РЕФОРМ

ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИХ РИНКОВИХ РЕФОРМ

Назва:
ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИХ РИНКОВИХ РЕФОРМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,90 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
На правах рукопису
УДК 338.242
Єгоров Олександр Миколайович
ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ
МІСТОМ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИХ РИНКОВИХ РЕФОРМ
Спеціальність 25.00.04 – Регіональне управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти та науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Рибак Володимир Васильович,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти та науки України
(м. Донецьк), професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Василенко Валерій Миколайович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк), зав. відділом проблем територій із спеціальним режимом хазяйнування
кандидат економічних наук, доцент Краснова Вікторія Василівна, Донецький національний університет (м. Донецьк), зав. кафедрою економіки підприємств
Провідна установа
Українська Академія державного управління при Президентові України (Дніпропетровський філіал, м. Дніпропетровськ)
Захист дисертації відбудеться “ 14” грудня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.107.01 Донецької державної академії управління Міністерства освіти та науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163-а.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецької державної академії управління Міністерства освіти та науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163-а.
Автореферат розісланий 12.11.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Міста завжди були осередком і двигуном цивілізаційного розвитку світу. Є прямий зв’язок між рівнями урбанізації й економічного розвитку різних країн. Тому не дивна та увага, що приділяється містам в аналізах, дослідженнях, описах.
Прогрес визначається не тільки кількістю міст і їхньою роллю, але і тим, як міста розпоряджаються своїми ресурсами, що ці ресурси собою представляють, як ними керують.
У кожного міста є своє обличчя, кожне з них має свої особливості в умовах життєдіяльності, особливі форми самоврядування. Але з безлічі особливостей вимальовуються закономірності, виявлення яких і є метою наукового дослідження. Ряд цих закономірностей уже досліджено, результати опубліковано, а деякі ще чекають своїх дослідників.
Так, загальносистемні підходи, що застосовуються або прямо, або побічно до дослідження міста, розкриті в роботах Дж. Форрестера, Дж. Ван Гіга, П. Анохіна, О. Колесникова, В. Тюхтіна; проблеми бюджету і бюджетних відносин досліджені О. Барським, М. Васильєвим, О. Ілларіоновим, М. Пабатом, В. Рибаком, взаємини міста, регіону і держави – В. Лексіним, К. Павлюком, М. Прокопенко, С. Слухаєм, В. Фінагіним і багатьма іншими; фінансово-економічні й організаційні інструменти проаналізовані в роботах Б. Адамова, М. Дороша, І. Луніної, С. Нікітіна, Є. Глазової, Ю. Петрова, В. Януковича й ін. Досвід місцевого самоврядування в різних країнах представлений у працях Ю. Бєляєва, О. Богачова, Д. Веснера, О. Володіна, О. Демківа, Б. Зайделя, М. Чумаченко й ін. Можна сказати, що проблема міст – одна з найбільш шанованих у суспільствознавчих науках. Однак умови їхньої життєдіяльності швидко міняються, особливо під час соціально-економічних реформ. Стало очевидним, що на шляху тільки бюджетних відносин проблему міст не вирішити. Фінансові труднощі спонукують орієнтувати дослідження на пошук нетрадиційних сталих ресурсів розвитку. Такий пошук, у свою чергу, націлює увагу на системні дослідження міста і його системні “точки зростання”.
Актуальність виконаної дисертаційної роботи обумовлена необхідністю розвитку самозабезпечення й ефективного самоврядування міст, при яких знижується утриманський підхід до державного бюджету і підвищується відповідальність міста як повноправного учасника ринкових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ МІСТОМ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО ОРІЄНТОВАНИХ РИНКОВИХ РЕФОРМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок