Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПИЛОВОГО ХВОСТА КОМЕТИ ВЕСТА 1976 VI МЕТОДАМИ ПОВЕРХНЕВОЇ ФОТОМЕТРІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПИЛОВОГО ХВОСТА КОМЕТИ ВЕСТА 1976 VI МЕТОДАМИ ПОВЕРХНЕВОЇ ФОТОМЕТРІЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПИЛОВОГО ХВОСТА КОМЕТИ ВЕСТА 1976 VI МЕТОДАМИ ПОВЕРХНЕВОЇ ФОТОМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
СИЗОНЕНКО Юрій Васильович
 
УДК 523.64-35 + 523.64-864
ДОСЛІДЖЕННЯ ПИЛОВОГО ХВОСТА КОМЕТИ ВЕСТА 1976 VI
МЕТОДАМИ ПОВЕРХНЕВОЇ ФОТОМЕТРІЇ
01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук.
Київ-1999.
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук Шульман Леонід Маркович, Головна астрономічна обсерваторія НАН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
1??
Доктор фізико-математичних наук, професор Чурюмов Клим Іванович, астрономічна обсерваторія Київського державного університету ім.Тараса Шевченка, м.Київ, зав.відділом
1??
Кандидат фізико-математичних наук Кисельов Микола Миколайович, астрономічна обсерваторія Харківського державного університету, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Кримська астрофізична обсерваторія, сел.Научний, Крим
Захист відбудеться «21» жовтня 1999 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (252650, Київ-22, Голосіїв, ГАО НАН України)
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (252650, Київ-22, Голосіїв, ГАО НАН України).
Автореферат розіслано «17» вересня 1999 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Н.Г. Гусєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комети у багатьох людей викликають згадку про якраве, швидкоплинне та дещо загад-кове явище. З наукової точки зору комета – небесне фізичне тіло, вигляд та поведінка якого виз-на-чається умовами в міжпланетному просторі. Тому вивчення явищ, що виникають в ядрі та атмосфері комети при її наближенні до Сонця, корисне для фізики міжпланетного простору, фізики плазми, фотохімії та фізики низьких температур.
В XX сторіччі комети були об’єктом уваги багатьох вчених, але до цього часу природа деяких явищ, які спостерігаються в кометах, не має остаточної наукової інтерпретації. Так, наприклад, ще не встанов-лено внаслідок розпаду яких речовин виникають молекули ради-калів, що входять до складу газової голови комети. До кінця не вияснено механізми утворення структурних деталей газових та пилових хвостів комет, не відомі причини спалахів яскравості голів комет. Немає одностайності і в уявленнях про склад та властивості кометних порошинок .
Дослідження речовини, що складає ядро комети, потрібне не тільки для розуміння фізичних та хімічних процесів в кометах. Вважають, що речовина протосонячної туманності в первинному вигляді збереглася лише в ядрах комет, які більшу частину свого життя проводять далеко від Сонця. Саме тому вивчення комет-ної речовини цікаве також і для тих вчених, що вивчають походження та еволюцію Сонячної системи.
Яскрава комета Веста 1976 VI при наближенні до Сонця проде-монструвала рідкісні явища. При проходженні кометою перигелію став--ся мно-жин-ний розпад ядра комети, а невдовзі після цього спо-стері-гався смугастий пиловий хвіст. Причини та обставини виник-нення цих явищ залишаються до кінця не зрозумілими.
Багато надій покладається на безпосереднє вивчення комет з космічних апаратів. Та все ж більш дешевим, завжди доступним, а при раптовій появі яскравої комети і єдино можливим способом дослід-жень залишаються наземні спостереження комет в широкому діапа-зоні електромагнітного випромінювання. Серед наземних способів досліджень комет почесне місце займає вивчення та інтерпре-тація розподілу поверхневої яскравості кометних атмосфер. За допомогою цього методу можна знайти основні характеристики кометної атмо-сфери та частинок.
Слід вказати, що не дивлячись на широке застосування методу досліджень розподілу поверхневої яскравості пилових хвостів комет за останні роки, для комети Веста він не застосовувався. Таким чином дослідження розподілу поверхневої яскра-вості хвоста комети Веста дає можливість вперше визначити деякі ха-рак-теристики пилових частинок, які звільнились в процесі розпаду ядра комети, а також буде корисним для кращого розу-міння самого процесу розпаду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПИЛОВОГО ХВОСТА КОМЕТИ ВЕСТА 1976 VI МЕТОДАМИ ПОВЕРХНЕВОЇ ФОТОМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок