Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКЕ ТБ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕЛЕМОВЛЕННЯ (зарубіжний досвід та українські реалії)

ГРОМАДСЬКЕ ТБ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕЛЕМОВЛЕННЯ (зарубіжний досвід та українські реалії)

Назва:
ГРОМАДСЬКЕ ТБ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕЛЕМОВЛЕННЯ (зарубіжний досвід та українські реалії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Гусак Наталя Анатоліївна
УДК 654. 197
ГРОМАДСЬКЕ ТБ ЯК ФОРМА
ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕЛЕМОВЛЕННЯ
(зарубіжний досвід та українські реалії)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі журналістики факультету систем і засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович
Дніпропетровський національний університет,
декан факультету систем і засобів масової комунікації,
заслужений журналіст України
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лизанчук Василь Васильович
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри телебачення і радіомовлення
факультету журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
Даниленко Сергій Іванович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут міжнародних відносин,
доцент кафедри міжнародних комунікацій та
зв’язків з громадськістю
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська Академія”
Захист відбудеться 30 вересня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.16 Львівського національного університету імені І.Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розіслано 29 серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Т.Я. Лильо
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається провідною роллю засобів масової комунікації, зокрема телебачення, у суспільних процесах. Саме вони як у глобальному, так і в національному масштабі на сьогодні є стрижнем публічної сфери, без якої важко уявити існування громадянського суспільства у країнах з розвинутою демократією, оскільки медіа заповнюють простір між владними структурами та громадянами, створюючи належні умови для виявлення та здійснення громадянського інтересу.
Тому поряд із приватними ЗМК значного поширення набуло громадське телебачення, яке в першу чергу зосереджене на суспільних інтересах, їх глибокому і всебічному аналізі та плюралістичному висвітленні.
Під час президентських перегонів 2004 р. в Україні державне ТБ і переважна більшість комерційних телеканалів через тенденційну подачу інформації та відверте дезінформування стали джерелом соціального невдоволення. Тому створення громадського телемовлення здається чи не єдиною можливістю усунення наслідків цієї кризи та створення умов для служіння телебачення суспільству в цілому, а не якійсь групі чи клану.
Лише громадське ТБ має чітку загальногромадську спрямованість, впливає на складові духовного світу особистості, відповідає загалу світоглядних ідей, сприяє формуванню світосприйняття людини, допомагає їй обрати певну громадську позицію, спонукає до дій. Таке телебачення публічне у буквальному сенсі цього слова, оскільки розраховане на якнайширшу аудиторію.
Країни з розвинутою демократією накопичили значний досвід у формуванні та функціонуванні дуальної схеми телебачення, в якій домінує громадська модель мовлення, створили чіткі концепції її програмної політики, юридичних основ існування, фінансування, відносин із владними структурами. Звернення до цього досвіду дозволяє розглянути особливості формування громадського телебачення та сформулювати основні засади, на яких воно могло б функціонувати в Україні.
Проблеми взаємодії телебачення з масовою аудиторією та його комунікативні особливості досліджувались у роботах зарубіжних вчених Ж.Бодрійара, П.Бурдьє, Е.Денніса, Д.Джованіні, Д.Дікіна, У.Еко, Дж.Кіна, О.МакГрегора, М.Маклюена, Дж.Меррилла, Д.Рендала, Тед Дж. Сміта, Т. Уайта та ін.
Висвітленню різних аспектів теоретичної та практичної діяльності телебачення присвячені праці російських вчених Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКЕ ТБ ЯК ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ТЕЛЕМОВЛЕННЯ (зарубіжний досвід та українські реалії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок