Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історична топографія Львова XIV–XIX ст.

Історична топографія Львова XIV–XIX ст.

Назва:
Історична топографія Львова XIV–XIX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,05 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ І. КРИП’ЯКЕВИЧА
інститут народознавства
Долинська
Мар’яна Львівна
УДК [94:81’373.21:528.94]“13/18”(477.83-25)
Історична топографія Львова XIV–XIX ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є монографія.
Робота виконана на кафедрі давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Крикун Микола Григорович.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Капраль Мирон Миколайович
(Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України);
доктор історичних наук, професор
Леп’явко Сергій Анатолійович
(Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України);
доктор географічних наук, професор
Шаблій Олег Іванович
(Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України).
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 27 лютого 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 із захисту дисертацій в Інституті українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026 м. Львів, вул Козельницька, ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 25 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер І.Г.
Загальна характеристика роботи
В Україні поступово зростає зацікавлення дослідників історичною урбаністикою, здійснюються дослідження щодо проблем того чи іншого міста. Зокрема з’являються праці, які можна віднести до Leopolitana. Водночас у історії Львова надалі залишається чимало нез’ясованого. До недостатньо вивчених проблем належать кардинальні питання, що стосуються історичної топографії княжого города Львова та одноіменного маґдебурзького міста.
Просторова організація міста є одним із найважливіших чинників, що впливають на його історію. Безпорадність історика в розумінні простору є серйозним недоліком у його знаннях і можливостях повноцінно розуміти минуле. Назагал історія розвитку простору міст і містечок належить до маловивчених аспектів української історичної науки. Якщо про організацію геометрично правильного середмістя Львова та окремих інших міст вже нагромадились певні знання, то формування та використання простору передмість залишається майже terra incognita для українських істориків.
Не так давно під містом розуміли тільки колишнє середмістя та порівняно щільно забудовані частини передмість. При територіальному підході до вивчення історії Львова необхідно пам’ятати, що цілі передмістя і міські села були дуже важливими складовими загального міського простору міст і містечок, які функціонували на засадах маґдебурзького права.
Зіставлення джерел різних типів та видів (писемних і картографічних) „оживляє“ місто, розкриває його давні таємниці. Одна з найважливіших перешкод у вивченні територій міст полягає у майже повній відсутності їхніх великомірних історичних карт, старших середини XVIII ст. Опрацювання гіпотетичних історичних схем для пізньсередньовічного та ранньомодерного часу може певною мірою замінити історичні карти і стати в пригоді для студій міського простору.
Суть і завдання студії просторового напряму в історичній науці розкривається вже через саме поняття „історична топографія“. Небагата кількісно наукова література, що стосується проблем історичної топографії та соціотопографії, спонукає до систематичного опрацювання міського простору урбаністичних утворень в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Історична топографія Львова XIV–XIX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок