Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОЛОГІЗАЦІЯ СВІДОМОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

МІФОЛОГІЗАЦІЯ СВІДОМОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
МІФОЛОГІЗАЦІЯ СВІДОМОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УСОВ ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 165.191.312
МІФОЛОГІЗАЦІЯ СВІДОМОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії в Черкаському інженерно-технологічному інституті.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Шпак Володимир Тимофійович,
Черкаський інженерно-технологічний інститут,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
завідувач відділу соціальної філософії;
-
кандидат філософських наук
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії.
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 18.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 17.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А. Ситниченко
Актуальність теми. Цілісний соціально-філософський аналіз міфологізації сучасної суспільної свідомості зумовлений насамперед тим, що глибинні перетворення способу життя і соціальної поведінки населення є невідємною ознакою трансформації суспільства. Сьогодні відбувається зміна основних принципів, на яких ґрунтуються стосунки між людьми, змінюється ціннісно-нормативна система поведінки людей, здійснюється відмирання старих і створення нових соціальних, ідеологічних, буденних міфологічних конструкцій, активне, хоч іноді й непомітне впровадження їх у масову свідомість через засоби масової інформації з метою впливу та маніпулювання нею.
Позаяк міфологічні проекти пронизують усі сфери сучасного суспільства, то дослідження характерних рис сучасної міфології, шляхів та принципів утворення сучасних міфів, механізмів свідомої чи несвідомої міфологізації суспільної свідомості, а також впливу цих процесів на формування та задоволення сучасних духовних і матеріальних потреб є, на наш погляд, надзвичайно важливим. Адже саме міфологічне світобачення є за певних обставин одним із витоків формування як індивідуальної, так і суспільної свідомості. Вивчення природи та структури сучасних міфологічних конструкцій, визначення їх реальної ролі в мотивації соціально-політичної та морально-естетичної діяльності людей, шляхів та способів проникнення міфології в численні сфери суспільства, формування на цій основі певних алгоритмів поведінки соціальних груп є, безумовно, актуальним для соціально-філософського аналізу.
Саме філософська думка ХХ століття актуалізувала проблему відмінності первісного міфу та сучасної міфологізації, співвідношення міфології та конкретно-історичної реальності, що її породжує, причин та способів співіснування міфу архаїчного та сучасного. Проте найвідмітнішою рисою цілісного дискурсу процесів сучасної міфологізації стає заміна акцентів – від інтересу до функціонального значення міфу, його співвідношення з релігією, до осягнення специфіки самого міфологічного світобачення.
Така зміна теоретичних та практичних пріоритетів зумовлена перехідним, кризовим станом сучасного соціального буття та особливостями міфологічного світогляду, як певної системи бачення світу з достатньою цілісністю та високим рівнем узагальнення і типізації. Означені процеси є яскравим свідченням загостреного інтересу людства до питань буттєвого характеру, прагнення змоделювати цілісну картину світу та віднайти в ній свої власні онтологічні та екзистенціальні ніші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІФОЛОГІЗАЦІЯ СВІДОМОСТІ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок