Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРІЄНТАЦІЙНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ РІДКИХ КРИСТАЛІВ В КОМІРКАХ З КОНТРОЛЬОВАНИМИ КРАЙОВИМИ УМОВАМИ

ОРІЄНТАЦІЙНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ РІДКИХ КРИСТАЛІВ В КОМІРКАХ З КОНТРОЛЬОВАНИМИ КРАЙОВИМИ УМОВАМИ

Назва:
ОРІЄНТАЦІЙНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ РІДКИХ КРИСТАЛІВ В КОМІРКАХ З КОНТРОЛЬОВАНИМИ КРАЙОВИМИ УМОВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,83 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
На правах рукопису
УДК 532.738; 548-14
АНДРІЄНКО ДЕНИС АНАТОЛІЙОВИЧ
ОРІЄНТАЦІЙНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ РІДКИХ
КРИСТАЛІВ В КОМІРКАХ З КОНТРОЛЬОВАНИМИ КРАЙОВИМИ УМОВАМИ
01.04.15 - фізика молекулярних i рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ-2000


Робота виконана в Інституті Фізики Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Юрій Олександрович Рєзніков
Інститут Фізики НАН України,
завідувач відділу фізики кристалів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Богдан Іванович Лев
Інститут Фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Володимир Йосипович Сугаков
Інститут Ядерних досліджень НАН України,
завідувач відділу теоретичної фізики
Провідна організація: Київський Університет ім. Тараса Шевченка
Міністерство освіти України
Захист дисертації відбудеться 27 квітня 2000 р. о 14 год. 30 хв.
На засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26. 159. 01
при Інституті Фізики НАН України
(адреса: 03650, МСП, Київ-39, проспект Науки 46)
з дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці
Інституту Фізики НАН України
Автореферат розісланий 20 березн 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Фізика рідких кристалів (РК) є одним з найбільш популярних напрямків наукових досліджень. Зростаючий інтерес обумовлений унікальними механічними та оптичними властивостями РК, які являють собою проміжний стан між твердим тілом та ізотропною рідиною. Висока текучість, наявність поверхневого натягу, відсутність певної форми зближають РК з рідинами. В той же час анізотропія оптичних, електричних та магнітних властивостей, яка спостерігається в РК, є характерною для твердих тіл.
Оптична та механічна анізотропія РК є квінтесенцією їх властивостей. Вона поєднує різноманітність та наочність оптичних явищ одноосного кристалу з непередбачуваною поведінкою майже ізотропної рідини і обумовлює інтерес не лише до експериментального та теоретичного дослідження РК, а й до їх застосування в різноманітних приладах, починаючи з рідкокристалічних індикаторів та дисплеїв і закінчуючи датчиками температури.
При вивченні РК все більше уваги приділяється поверхневим ефектам. Обмежуючі поверхні змінюють не тільки структуру приповерхневого шару РК, а і впливають на об'ємні властивості комірки, тобто відгук РК на зовнішні поля, динаміку переорієнтації директора.
В зв'язку з цим є важливим вивчення орієнтаційного впорядкування РК в комірках з неоднорідними крайовими умовами, слабким зчепленням директора з обмежуючими поверхнями, контрольованою зміною параметрів орієнтуючих поверхонь під впливом зовнішніх факторів.
Метою роботи є теоретичне вивчення впливу орієнтуючих поверхонь на деякі електро-оптичні явища в РК комірках - світлоіндукований перехід Фредерікса, відгук РК на взаємодію з кутовим моментом світла, формування об'ємних дифракційних граток, орієнтаційні переходи.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що:
- Показано, що поріг світлоіндукованого переходу Фредерікса зменшується в комірках з хіральною домішкою. Знайдено залежність порогу від енергії зчеплення рідкого кристалу з орієнтуючими поверхнями, а також критичну концентрацію хіральної домішки при якій гомеотропна орієнтація РК стає нестійкою.
- Розраховано розподіл директора в комбінованій РК комірці в полі падаючої еліптично поляризованої електромагнітної хвилі. Знайдено залежність кута відхилення директора на поверхні з нульовою енергією зчеплення як функцію параметрів РК та падаючої світлової хвилі. Проведені оцінки вказують на практичну можливість запису поляризаційних дифракційних граток у РК комірках.
- Отримано оптичні характеристики поляризаційних та фазово-амплітудних граток, виникаючих внаслідок модуляції параметрів поверхні: осі легкої орієнтації та параметра порядку поверхні. Вони дають змогу обрати найбільш ефективну геометрію для запису статичних голографічних граток в РК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРІЄНТАЦІЙНЕ ВПОРЯДКУВАННЯ РІДКИХ КРИСТАЛІВ В КОМІРКАХ З КОНТРОЛЬОВАНИМИ КРАЙОВИМИ УМОВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок