Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНЦІЯ СПОНТАННИХ ҐРАТОК НА ТЕ- ТА ТМ-МОДАХ У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ХВИЛЕВОДНИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

КОНКУРЕНЦІЯ СПОНТАННИХ ҐРАТОК НА ТЕ- ТА ТМ-МОДАХ У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ХВИЛЕВОДНИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

Назва:
КОНКУРЕНЦІЯ СПОНТАННИХ ҐРАТОК НА ТЕ- ТА ТМ-МОДАХ У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ХВИЛЕВОДНИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Маковецький Євген Дмитрович
УДК 535.36 + 535.44
КОНКУРЕНЦІЯ СПОНТАННИХ ҐРАТОК НА ТЕ- ТА ТМ-МОДАХ
У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ХВИЛЕВОДНИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Милославський Володимир Костянтинович,
професор кафедри фізичної оптики Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Савченко Олена Володимирівна, провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
доктор фізико-математичних наук, професор Дзюбенко Михайло Іванович, зав. відділом квантової електроніки та нелінійної оптики Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.
Провідна установа:
Інститут фізики НАН України, відділ оптичної квантової електроніки, м. Київ.
Захист відбудеться 9 червня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розіслано 26 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пойда В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертація присвячена вивченню зародження, розвитку та конкуренції спонтанних ґраток (СҐ) – періодичних структур, що виникають у світлочутливих хвилеводних плівках під дією одного лазерного пучка. Для проведення експериментальних досліджень зручними є плівки, у яких фотоперетворення відбуваються у реальному часі. До таких плівок належать досліджені у даній роботі плівки хлористого срібла, які осаджені на прозорі підкладки і містять надлишкове срібло у вигляді дуже дрібних гранул. Зародження СҐ у плівках AgCl-Ag пов’язане з розсіюванням у них світла на дефектах нанометрового розміру (зокрема, на гранулах Ag). Частина розсіяного випромінювання збуджує у плівках хвилеводні моди, що інтерферують з лазерним пучком. Результатом виникнення інтерференційного поля є перенесення маси гранулярного Ag у мінімуми поля, що приводить до формування СҐ. Виникаючі СҐ є елементами вводу хвилеводних мод, що визначає їх подальше зростання за рахунок позитивного зворотного зв’язку.
Ґратки у хвилеводних шарах схожі на СҐ, що індукуються на поверхнях твердих тіл потужним лазерним пучком. Вказані СҐ ґенеруються при інтерференції падаючого пучка з розсіяними поляритонами. Для СҐ у хвилеводних фотошарах і на поверхнях тіл характерними є їх залежність від поглинутої енергії, наявність порога зародження, насичення за дифракційною ефективністю при великих експозиціях, відсутність релаксації при вимкненні лазерного пучка. Таким чином, формування СҐ у хвилеводних фотошарах і на поверхнях твердих тіл є своєрідним нелінійним оптичним ефектом, який якісно відрізняється від нелінійних явищ, що спостерігаються в Керрівських середовищах.
Але для СҐ у фотошарах характерними є низькі пороги зародження, що дозволяє для їх ґенерації використовувати лазери безперервної дії міліватної потужності і навіть джерела спонтанного випромінювання. У той час як СҐ на твердих тілах зароджуються на поверхневих поляритонах у тій ділянці спектра, де діелектрична проникність Re  < 0, у хвилеводних фотошарах СҐ ростуть при Re  > 0 і наявності слабкого поглинання. Далі, СҐ на поверхнях твердих тіл формуються у вигляді поверхневого гофра, в той час як у фотошарах СҐ визначається, як правило, періодичною модуляцією .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: КОНКУРЕНЦІЯ СПОНТАННИХ ҐРАТОК НА ТЕ- ТА ТМ-МОДАХ У СВІТЛОЧУТЛИВИХ ХВИЛЕВОДНИХ ПЛІВКАХ AgCl-Ag

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок