Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІ СТОСУНКИ УГОРСЬКОГО КОРОЛІВСТВА З ГАЛИЦЬКИМ ТА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИМ КНЯЗІВСТВОМ (КІНЕЦЬ ХІІ – ХІІІ ст.)

ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІ СТОСУНКИ УГОРСЬКОГО КОРОЛІВСТВА З ГАЛИЦЬКИМ ТА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИМ КНЯЗІВСТВОМ (КІНЕЦЬ ХІІ – ХІІІ ст.)

Назва:
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІ СТОСУНКИ УГОРСЬКОГО КОРОЛІВСТВА З ГАЛИЦЬКИМ ТА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИМ КНЯЗІВСТВОМ (КІНЕЦЬ ХІІ – ХІІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ВОЛОЩУК МИРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК: 94(4)”12/13”
ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІ СТОСУНКИ
УГОРСЬКОГО КОРОЛІВСТВА З ГАЛИЦЬКИМ ТА
ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИМ КНЯЗІВСТВОМ
(КІНЕЦЬ ХІІ – ХІІІ ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Кугутяк Микола Васильович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри всесвітньої історії,
декан історичного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дашкевич Ярослав Романович,
Інститут української археографії
та джерелознавства
імені Михайла Грушевського НАН України (Київ),
заступник директора
доктор історичний наук, професор,
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри етнології,
античної та середньовічної історії
Провідна установа Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України (Львів)
Захист відбудеться 30.09.2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 17.08.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття незалежності України зумовило радикальні суспільні перетворення, вплинуло на життя усіх народів, що її заселяють. Водночас політична стабільність і добробут держави багато в чому залежить від виваженої політики. У зв’язку з цим великого значення і актуальності набувають дослідження з історії військово-політичних відносин, зокрема – стосунків Угорського королівства з Галицьким і Галицько-Волинським князівством кінця ХІІ – ХІІІ ст.
озбудова сучасної соборної незалежної України на принципах рівноправності та партнерства з іншими країнами світу передбачає врахування і використання історичного досвіду її відносин із народами, які віддавна мали з українцями тісні тривалі військово-політичні, соціально-економічні, культурні та релігійні стосунки. Серед них і угорці, що впродовж усього періоду Середньовіччя традиційно займали важливе місце в системі контактів населення князівств Південно-Західної Русі із західноєвропейськими країнами. Тому з’ясування та всебічне об’єктивне висвітлення змісту і характеру військово-політичних та дипломатичних стосунків Угорського королівства з Галицьким і Галицько-Волинським князівством набуває сьогодні також важливого науково-теоретичного та практичного значення.
З огляду на багатовекторний характер зовнішньої політики України на початку ХХІ ст. та її курс на європейську інтеграцію звернення до історичного минулого двосторонніх відносин обох народів сприятиме особливій гармонізації міжнаціональних українсько-угорських стосунків на сучасному етапі. Детальне вивчення цієї тематики допоможе вирішувати складні етнополітичні відносини, що зародились ще в ХІІІ ст. і в прихованій формі мають місце між обома державами сьогодні.
Актуальність теми обумовлюється й тим, що науковцями України не було написано спеціального дослідження з проблематики угро-руських відносин епохи Середньовіччя (від початку ІХ – кінця XIV ст.).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і є складовою частиною колективної теми “Етнополітичні процеси у Центрально-Східній Європі”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертації є здійснення комплексного аналізу розвитку військово-політичних взаємовідносин Угорського королівства з Галицьким і Галицько-Волинським князівством кінця ХІІ – ХІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-ПОЛІТИЧНІ СТОСУНКИ УГОРСЬКОГО КОРОЛІВСТВА З ГАЛИЦЬКИМ ТА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИМ КНЯЗІВСТВОМ (КІНЕЦЬ ХІІ – ХІІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок