Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ і стимулювання кроноутворення у САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ ДЛЯ ІНТЕНСИВНИХ НАСАДЖЕНЬ у ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ і стимулювання кроноутворення у САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ ДЛЯ ІНТЕНСИВНИХ НАСАДЖЕНЬ у ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ і стимулювання кроноутворення у САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ ДЛЯ ІНТЕНСИВНИХ НАСАДЖЕНЬ у ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УМАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕУС ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК. 634.11:631.53.03:581.05
СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ і стимулювання кроноутворення у САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ ДЛЯ ІНТЕНСИВНИХ НАСАДЖЕНЬ у ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Умань – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Мельник Олександр Васильович,
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри плодівництва й виноградарства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Омельченко Іван Климович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник відділу технології
вирощування плодових культур
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Сіленко Володимир Олександрович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри садівництва
Провідна установа: Інститут зрошуваного садівництва ім. М.Ф.Сидоренка УААН,
відділ агротехніки і розсадництва, м. Мелітополь
Захист відбудеться “14” вересня  р. о  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .844.01 в Уманському державному аграрному університеті за адресою: аудиторія №142, навчальний корпус №2, вул. Давиденка 1, м. Умань, Черкаська область, 20305.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотеки Уманського державного аграрного університету за адресою: вул. Давиденка, , м. Умань, Черкаська область.
Автореферат розісланий “11” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Манзій В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність корінної реконструкції плодівництва України шляхом запровадження високопродуктивних скороплідних насаджень ставить на порядок денний нагальну потребу у високоякісному садивному матеріалі. Таким вимогам відповідають одно- чи дворічні саджанці яблуні на слаборослих клонових підщепах з наявністю бічних розгалужень, з генеративними бруньками. Набувають розповсюдження дворічні саджанці “кніп-баум” з однорічною кроною (“knip-boom”). В країнах з розвинутим садівництвом для отримання саджанців високої якості застосовують спеціальні агроприйоми.
Тому, розробка елементів технології вирощування високоякісного кронованого садивного матеріалу яблуні в умовах Західного Лісостепу України є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконували за тематичним планом Уманського державного аграрного університету (УДАУ) “Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України”, номер державної реєстрації 0101U004495, підрозділ “Удосконалення існуючих і розробка нових ефективних технологій у плодівництві й виноградарстві”.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – розробка заходів покращення якості саджанців яблуні на вегетативно розмножуваних підщепах для досягнення максимальної ефективності їх вирощування.
Задачі дослідження: – 
виявити вплив способу вирощування на якісні показники однорічних саджанців яблуні;– 
встановити фітометричні показники росту надземної частини і утворення крони у саджанців яблуні залежно від підщепи, сорту та способу стимулювання кроноутворення;– 
провести аналіз товарної якості одно- і дворічних саджанців яблуні;– 
дати економічну оцінку вирощуванню саджанців яблуні залежно від досліджуваних агроприйомів.
Об’єкт дослідження – технологія вирощування саджанців яблуні на підщепі М9 і М26 та її удосконалення за рахунок способів вирощування й стимулювання кроноутворення.
Предмет дослідження – вегетативно розмножувані підщепи яблуні, помологічні сорти яблуні зимового строку достигання, способи вирощування саджанців і засоби стимулювання кроноутворення.
Методи дослідження: польовий – встановлення особливостей росту саджанців та продуктивності чергового поля розсадника; лабораторно-польовий і лабораторний – визначення площі листкової платівки, вмісту хлорофілу в листі та параметрів кореневої системи; математико-статистичний – кореляційні залежності та вплив досліджуваних факторів; економічно-порівняльний та розрахунковий (ефективність вирощування саджанців).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПОСОБИ ВИРОЩУВАННЯ і стимулювання кроноутворення у САДЖАНЦІВ ЯБЛУНІ ДЛЯ ІНТЕНСИВНИХ НАСАДЖЕНЬ у ПРАВОБЕРЕЖНІЙ ЧАСТИНІ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок