Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПРАВОВИЙ СТАТУС КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
На правах рукопису
САВЕНКО МИКОЛА ДМИТРОВИЧ
УДК 342.565.2
ПРАВОВИЙ СТАТУС КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.02 Конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі конституційного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти України.
Науковий керівник – академік Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Тодика Юрій Миколайович, завідувач кафедрою конституційного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти:
1. Член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Погорілко Віктор Федорович, завідувач відділом конституційного права, проблем законотворчості і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
2. Кандидат юридичних наук Яворський Володимир Дмитрович, доцент кафедри державного будівництва Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.
Провідна установа – Національна академія внутрішніх справ України.
Захист відбудеться 27.06.2001 року о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 24.06.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жигалкін П.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Незважаючи на те, що світова практика конституціоналізму давно апробувала інститут судового конституційного контролю, в Україні він перебуває ще на стадії свого становлення. Виходячи з цього актуальною є проблема визначення ролі і місця Конституційного Суду України в забезпеченні стабільності конституційного ладу, конституційної законності, прав і свобод особи. Все це зумовлює необхідність встановлення чітких правових механізмів охорони та захисту Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, належного контролю за додержанням, виконанням, використанням і застосуванням норм Основного Закону державними органами, юридичними особами, громадянами і забезпечення конституційної законності на всій території України.
У процесі застосування конституційних норм не можна виключити спроб їх тлумачення на “свою користь”, зокрема в бік розширення владних повноважень і, відповідно, виникнення спорів щодо компетенції державного органу, конституційності його актів.
Безумовно, ніхто не може бути суддею у власній справі щодо подібних спорів, розв'язанні конфліктів, стороною яких він є. Ці та інші обставини зумовили необхідність запровадження в Україні конституційної юстиції. Завданням Конституційного Суду України (далі Суд), як єдиного органу конституційної юрисдикції, є вирішення конфліктів, що виникають у державно-правовій сфері, які він розв'язує через визнання конституційності нормативно-правових актів і офіційне тлумачення Конституції та законів України.
Охорона Конституції України, конституційного ладу є завданням різних державних інституцій, в системі яких Суд займає особливе місце.
Аналіз правового статусу Суду, його функцій, ролі і місця в механізмі правової охорони та захисту Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, в національній правовій системі потребує більш глибокого дослідження.
Важливо дослідити питання становлення організації і діяльності Суду в порівняльно-правовому аспекті з проблемами функціонування органів конституційної юрисдикції інших країн, особливо СНД.
Наукові дослідження проблем функціонування органів конституційної юрисдикції не розкривають багатоманітності інституту судового конституційного контролю.
Значущість теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю створення теоретичної бази, пошуком більш досконалих форм діяльності Суду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок