Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФОРМ І СПОСОБІВ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ У ВІЙНАХ У ЗОНІ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У 90-Х РОКАХ ХХ СТ. – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

РОЗВИТОК ФОРМ І СПОСОБІВ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ У ВІЙНАХ У ЗОНІ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У 90-Х РОКАХ ХХ СТ. – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

Назва:
РОЗВИТОК ФОРМ І СПОСОБІВ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ У ВІЙНАХ У ЗОНІ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У 90-Х РОКАХ ХХ СТ. – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,77 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
CЛЮСАРЕНКО Андрій Віталійович
УДК [623,82+355/422/423]:(497.1)”1991/ 2003”
РОЗВИТОК ФОРМ І СПОСОБІВ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ У ВІЙНАХ У ЗОНІ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У 90-Х РОКАХ ХХ СТ. – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії війн та воєнного мистецтва Національної академії оборони України.
Науковий керівник – кандидат історичних наук, доцент
Макаров Володимир Дмитрович,
Національна академія оборони України,
доцент кафедри історії війн та воєнного мистецтва.
Офіційні опоненти: Кузьминець Олександр Васильович, доктор історичних наук, професор,
Національна академія внутрішніх справ України,
начальник кафедри історії держави і права.
Безбах Віктор Григорович, кандидат історичних наук, доцент, Національна академія оборони України, начальник кафедри морально-психологічного забезпечення діяльності військ, сил.
Провідна установа – Національна академія служби безпеки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 6 ” квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 709.04 Національної академії оборони України за адресою:
03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-кт, 28, (тел. 454-40-88).
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-кт, 28).
Автореферат розісланий “ 3 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнієнко В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Локальні війни в зоні Перської затоки у 90-х рр.
ХХ – початку ХХІ століть мають свої особливості у характері збройної боротьби та в формах і способах її ведення. На зміну застарілого озброєння прийшло нове – високоточна зброя та засоби її використання. В орбіту воєнних дій було включено космос. Воєнне мистецтво збагатилося новими поняттями: повітряна наступальна операція (ПНО), повітряно-наземна наступальна операція (ПННО), в яких головну роль стали відігравати засоби повітряного нападу (ЗПН), у боротьбі з якими помітно зросли роль і значення протиповітряної оборони (ППО). Боротьба між ЗПН і ППО набула принципового значення. В зв’язку з цим виникає потреба всебічного вивчення всіх змін у воєнному мистецтві, особливо у формах і способах збройної боротьби, які застосовувалися в локальних війнах. Особливого значення набуває вивчення та осмислення цих змін у воєнному мистецтві на сучасному етапі реформування та розвитку Збройних Сил України, в умовах розширення географії участі їх частин і підрозділів у миротворчих операціях. Можна припустити, що в ході таких операцій вони будуть взаємодіяти з військовими формуваннями інших країн і можуть опинитися в таких умовах, в яких знаходилися, зокрема, багатонаціональні сили (БНС) у війнах в зоні Перської затоки в 1991 та в 2003 роках.
До цього часу у вітчизняній історіографії відсутні наукові дослідження, в яких комплексно було б висвітлено досвід застосування форм і способів ведення збройної боротьби у зоні Перської затоки. Між тим, вже на початку 90-х років ХХ ст. у вітчизняній та іноземній літературі з’явилися перші публікації, в яких розкривалися окремі аспекти збройної боротьби у війні в зоні Перської затоки в 1991 році. За останні роки опубліковано багато праць, в яких проведено класифікацію війн, проаналізовано причини їх виникнення, хід воєнних дій, особливості розвитку воєнного мистецтва. Однак, в цих роботах аналіз розвитку форм і способів збройної боротьби проведено недостатньо глибоко. В них відсутній комплексний підхід, і це стало однією з причин обрання автором теми дисертаційного дослідження.
Наукове завдання дисертації – узагальнити досвід збройної боротьби у війнах в зоні Перської затоки вказаного періоду, розкрити основні фактори, що вплинули на розвиток її форм і способів, виявити основні їх тенденції, висловити можливі напрямки використання узагальненого досвіду в сучасних умовах реорганізації Збройних Сил України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФОРМ І СПОСОБІВ ЗБРОЙНОЇ БОРОТЬБИ У ВІЙНАХ У ЗОНІ ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ У 90-Х РОКАХ ХХ СТ. – ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок