Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

Загрузка...

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ / сторінка 11

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,11 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
6. Ramanспектри драглів мальтодекстрину (1) та клейстеризованого нативного крохмалю (2) (вміст сухих речовин 35%)
мальтодекстрину та клейстеризованого кукурудзяного крохмалю. Область коливань груп ОН–, що беруть участь в утворенні водневих зв’язків (3400…3085 см-1), у спектрі мальтодекстрину відрізняється меншою інтенсивністю ліній відносно області, що відповідає коливанням вільних гідроксильних груп (3500…3400 см-1). Розроблено спосіб виробництва драглеутворюючих мальтодекстринів з низьким глюкозним еквівалентом шляхом застосування електромагнітного поля надвисокої частоти. На основі даного способу розроблено технологію виробництва мальтодекстринів із застосуванням поля НВЧ та її апаратурно-технологічне оформлення.
Хроматографією крохмальних полісахаридів на колонках з оксидом алюмінію досліджено фракційний склад мальтодекстринів. Встановлено, що склад полісахаридів в розчинах мальтодекстринів отриманих у полі НВЧ і у термостаті не відрізняється. В процесі виробництва мальтодекстрину з крохмалю відбувається здебільшого руйнування розгалуженої амілопектинової фракції полісахариду.
На кафедрі молока та молочних продуктів НУХТ проведені дослідження по використанню мальтодекстринів у молочних продуктах, які підтвердили ефективність використання мальтодекстрину в якості структуроутворювача у молочних продуктах. Розроблено проект НТД на драглеутворюючий мальтодекстрин з низьким глюкозним еквівалентом. Очікуваний річний економічний ефект від впровадження у виробництво технології мальтодекстрину буде становити 4,32 млн. грн.
З метою дослідження впливу електроіскрового оброблення на властивості крохмалю нами проведено серію дослідів на лабораторній експериментальній установці при зміні напруги на електродах (30 та 45 кВ) та різній кількості високовольтних імпульсних розрядів (від 5 до 40). У пробах обробленої суспензії визначали рН, електропровідність, проводили якісне визначення крохмалю по реакції з йодом та фракціонування за методом Шоха з бутаноловим осаджуванням амілози. Мікроскопічні дослідження свідчать, що цілісність зерен крохмалю зберігається, але на них з’являються радіальні тріщини та розломи, що сприяє переходу амілози і ліпідів у розчин (рис. 7). Дослідні дані свідчать про вивільнення зв’язаних ліпідів, що присутні у зернах зернового крохмалю, при цьому збільшується гідратація крохмальних полісахаридів, що може сприяти кращому проникненню ферменту всередину зерна. Інфрачервоні спектри зразків крохмалю після електроіскрового оброблення в цілому ідентичні спектрам нативного крохмалю.
а б
Рис. 7. Суспензія крохмалю після електроіскрового оброблення (х 660 р.)
а) - 35 імпульсами; б) - 40 імпульсами
Проведені дослідження кінетики розріджування -амілазою і зцукрювання глюкоамілазою кукурудзяного крохмалю, обробленого імпульсним струмом, показали, що більш висока швидкість розріджування ферментами та вищий глюкозний еквівалент кінцевого продукту після зцукрювання (ГЕ=96 %) досягається при гідролізі крохмалю обробленого електроіскровими розрядами порівняно з нативним (ГЕ=94 %). Встановлено, підвищення ефективності ферментативного гідролізу на 2 % за незначних енергетичних витрат.
Проведені дослідження ферментативного розріджування крохмалю були використані для розроблення технологій ряду цукристих крохмалепродуктів. В умовах впливу на організм людини різних небезпечних чинників зовнішнього середовища актуальним є розроблення технологій продуктів, які можуть відновлювати дефіцит природних біорегуляторів та підвищують адаптаційні можливості організму. До їх числа відносяться продукти на основі гідролізатів крохмалю з додаванням пектинових речовин, плодово-ягідних соків та екстрактів лікарських рослин.
З метою підвищення термостійкості соків при концентруванні, збереження ряду біологічно корисних речовин фруктів та ягід, нами запропонована технологічна схема виробництва фруктово-ягідних цукристих продуктів на основі гідролізатів крохмалю та комбінування соків та концентратів. Внаслідок застосування даної технології можна отримувати дві групи продуктів: фруктово-ягідні патоки та цукристі концентрати, збагачені сахарозою, глюкозою, фруктозою, мальтозою, декстринами, вітамінами та харчовими ароматизаторами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок