Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ / сторінка 12

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,11 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

Таблиця 4
Фізико-хімічні показники глюкозно-виноградної патоки
Показники | Норма | Масова частка сухих речовин, %
Масова частка редукувальних речовин, % до маси сухих речовин, не більше
Масова частка золи, %, не більше
Вміст диоксиду сірки, мг/кг, не більше
Розчинність 20 г продукту в 100 г води при температурі не менше 20оС
Кислотність в мл 0,1 н розчину NаОН на 100 г сухих речовин , не більше
Кислотність активна (рН)
Температура карамельної проби, оС, не менше | 781
50
0,5
50
повна
15
4,5 –5,0
140 |
Розроблена технологія пройшла дослідно-промислові випробування на дослідному виробництві ВНДІ крохмалепродуктів за розробленим дослідно-промисловим регламентом. Фізико-хімічні показники отриманої глюкозно-виноградної патоки представлені у табл. 4. Ця патока рекомендується до використання як самостійний продукт і в якості сировини для розроблення нових видів кондитерських виробів та безалкогольних напоїв.
Проведено промислові випробування виробництва цукерок та мармеладу на підприємстві ТОВ „Слов’янка” із заміною крохмальної патоки на глюкозно-виноградну, які показали ефективність такої заміни.
Розробленню технологію глюкозної помади з біологічно-активними речовинами із концентрованих глюкозних сиропів. В основу технології глюкозної помади було покладено ферментативний гідроліз крохмалю, очищення та уварювання глюкозного сиропу, кристалізацію шляхом введення затравки кристалів глюкози під час уварювання глюкозного сиропу, охолодження, а також застосування в якості антикристалізатора пектинового концентрату для забезпечення високої якості та біологічної цінності помади. На розроблений спосіб виробництва глюкозної помади отримано деклараційний патент на винахід (№70674 А).
Для розширення асортименту крохмальної патоки та задоволення потреб широкого кола споживачів було запропоновано технологію патоки прогнозованого вуглеводного складу. В основу технології покладено отримання ферментативним гідролізом крохмалю п’яти базових видів сиропів, очищення, змішування їх у різних співвідношеннях та уварювання.
Від вуглеводного та декстринового складу патоки залежить якість і термін зберігання кондитерських, хлібобулочних виробів, безалкогольних напоїв, морозива, продуктів дитячого харчування та ін. Маючи змогу виробляти базові види сиропу із крохмалю за допомогою ферментів, комбінуючи добавками фруктово-ягідних соків та концентратів, можна організувати випуск десятків нових видів патоки з прогнозованим вуглеводним і декстриновим складом для широкого кола споживачів. Апаратурно-технологічна схема виробництва патоки із прогнозованим вуглеводним та декстриновим складом представлена на рис. 8.
На основі аналізу літературних джерел, теоретичних, експериментальних та промислових досліджень, математичних розрахунків удосконалено спосіб безпосереднього гідролізу кукурудзяної сировини шляхом використання сучасних ферментних препаратів та розроблено способи очищення отриманих крохмальних гідролізатів та сиропів. Встановлено, що використання для гідролізу кукурудзяної крупки з видаленим зародком, запобігає потраплянню жиру в гідролізати і підвищує їх якість. Розроблено ефективну схему очищення сиропів із кукурудзяної сировини, засновану на застосуванні природних сорбентів: палигорскіту та активного вугілля. Встановлено, що найбільш доцільним є видалення речовин жиро-білкового комплексу із розрідженого гідролізату модифікованим палигорскітом у кількості 0,3 % до маси СР гідролізату та знебарвлення сиропу після зцукрювання активним вугіллям в кількості 1,5 % до маси СР сиропу.
На стадії зцукрювання гідролізатів ферментним препаратом Optimax 4060 VHP (Genencor), що є сумішшю глюкоамілази та пуллуланази, встановлено ефективність застосування рециркуляції високозцукреного сиропу в кількості 30 % до маси у гідролізат після розріджування, що забезпечує отримання рідких цукристих продуктів різного вуглеводного складу високої якості. Розроблено апаратурно-технологічну схему виробництва цукристих сиропів із кукурудзяної крупки.
Рис. 8. Апаратурно-технологічна схема виробництва патоки прогнозованого вуглеводного складу
У п’ятому розділі “УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИЩЕННЯ ГІДРОЛІЗАТІВ КРОХМАЛЮ” наведено результати дослідження способів очищення сиропів, вивчення можливості застосування нових адсорбційних матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок