Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

Загрузка...

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ / сторінка 13

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,11 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

Технологічна ефективність очищення розчинів глюкози активним вугіллям залежить від доброякісності та забарвленості розчину, кількості адсорбенту, адсорбційної активності вугілля, рН, температури та тривалості адсорбції.
З метою визначення впливу дозування активного вугілля на ефект знебарвлення глюкозних сиропів різної доброякісності проведені лабораторні дослідження, результат яких представлено на рис. 9, з якого видно, що за однакового дозування активного вугілля ефект знебарвлення розчину зменшується з пониженням його доброякісності. Для розчинів високої доброякісності швидке підвищення ефекту знебарвлення спостерігається при дозуванні адсорбенту 1,5–2,0 % до маси сухих речовин розчину, для розчинів другого продукту та першого відтоку другого продукту – у кількості 2,0 – 2,5 %. Вміст азотистих речовин в розчинах зі збільшенням дозування активного вугілля зменшується (рис. 10). При витратах вугілля 1% до маси сухих речовин сиропу ефект видалення азотистих речовин складає для різних розчинів 1935 %. Таким чином, за однакової кількості активного вугілля ефект знебарвлення розчину зменшується з пониженням його доброякісності, що пояснюється впливом в’язкості на процес адсорбції і збільшенням кількості барвних речовин на одиницю маси активного вугілля.
Рис. 9. Залежність ефекту знебарвлення розчинів глюкозного виробництва різної доброякісності від дозування активного вугілля:
1 розчин перекристалізованої глюкози; 2 розбавлений сироп першого продукту; 3 розбавлений сироп другого продукту; 4 розчин першого відтоку другого продукту | Рис. 10. Залежність вмісту азотистих речовин у розчинах в залежності від витрат вугілля:
1 розчин першого відтоку другого продукту;
2 розчин другого продукту;
3 розчин першого продукту
Дослідження впливу термооброблення сиропів, очищених активним вугіллям марки CG-1 (NORIT) у кількості 1% до маси сухих речовин, на забарвленість напівпродуктів крохмале-патокового виробництва були проведені в лабораторних умовах. Зразки очищених сиропів витримували за температури 95 С протягом години. В результаті досліджень встановлено, що адсорбційне очищення густих сиропів, отриманих після випарювання, сприяє підвищенню їх термостабільності за рахунок видалення частини барвних речовин, що утворились протягом перебування сиропу на випарній установці.
Для перевірки цього положення було сплановано і проведено в лабораторних умовах дослідження по визначенню місця введення адсорбційного очищення у технологічну схему отримання патоки та глюкози. Було змодельовано 4 варіанти схеми очищення сиропів: за першими двома основна маса вугілля вносилась у густі сиропи, а за двома другими – у рідкі. В результаті експерименту встановлено, що найменшу оптичну густину мають і патокові і глюкозні сиропи, максимально очищені до випарювання. Згідно отриманих даних, більш доцільно запровадити у патоково-глюкозному виробництві поглиблене адсорбційне очищення рідких сиропів.
Таким чином доведено, що глибоке очищення гідролізатів активним вугіллям підвищує їх термостабільність, що свідчить в свою чергу про необхідність більш ретельного очищення рідких сиропів, щоб запобігти зростанню забарвленності на випарній станції.
У шостому розділі “НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КРИСТАЛІЗАЦІЇ АНГІДРИДНОЇ ГЛЮКОЗИ” наведено результати дослідження технології кристалізації ангідридної глюкози із сиропів, отриманих кислотно-ферментативним гідролізом крохмалю. Ангідридна глюкоза порівняно з гідратною має певні переваги. Тому, для промислового виробництва і використання ангідридної глюкози необхідне глибоке вивчення технологічних аспектів її отримання, особливо основного процесу – кристалізації.
На відміну від гідратної ангідридна глюкоза кристалізується із значно більшими швидкостями (протягом 68 год.) за більш високих температур (6574 С) і за умов сталих концентрацій (8385 % СР). Теоретичний та практичний інтерес має питання впливу надлишкової концентрації, надлишкового пересичення, доброякісності та концентрації розчинів глюкози на її кристалізацію, а також взаємозв’язок між цими показниками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок