Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ / сторінка 14

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,11 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

За даними таблиць розчинності глюкози нами були розраховані вихідні дані для побудови графіка (рис. 11), на якому показано залежність між надлишковою концентрацією глюкози та надлишковим пересиченням в пересичених чистих розчинах глюкози(ГЕ 99,9 %) за умов різних температур та концентрацій сухих речовин. За допомогою графіка можна швидко підбирати початкові та кінцеві умови кристалізації у виробництві глюкози, тобто визначати, за яких температур та концентрацій розчинів глюкози слід проводити процес кристалізації для підтримки оптимальної величини надлишкової концентрації, щоб відбувалась кристалізація тієї чи іншої форми глюкози.
Рис. 11. Залежність надлишкової концентрації (С) від надлишкового пересичення (П) в чистих розчинах глюкози за умови сталих температур (похилі прямі) та концентрацій (криві лінії):
АБС – теоретична зона кристалізації гідратної глюкози;
АДГ – практична зона кристалізації гідратної глюкози;
1,2,3 – теоретична зона кристалізації ангідридної глюкози;
1,2,4 – практична зона кристалізації ангідридної глюкози
Аналіз графіка (рис. 11) показує, що практична зона кристалізації ангідридної глюкози знаходиться в інтервалі надлишкової концентрації глюкози в пересиченому розчині від 80 до 120 г на 100 г води, що відповідає надлишковому пересиченню 0,2 – 0,33. Цей інтервал відповідає концентраціям сухих речовин в чистих пересичених розчинах 82–85 % за температури кипіння сиропу у вакуум-апараті 60–70 С. Таким чином, стан розчину краще характеризує величина надлишкової концентрації, а не надлишкового пересичення.
Для пояснення механізму утворення за тих чи інших технологічних умов кристалів різних кристалографічних систем, необхідно з’ясувати механізм взаємодії молекул води з глюкозою, структуру гідратів глюкози та їх стабільність. Були проведені квантово-хімічні розрахунки електронної будови молекули глюкози у - та -таутомерних формах та моногідратів глюкози методами молекулярої механіки та квантово-хімічними за допомогою програми HyperChem 97.
Наші розрахунки підтверджують, що найбільш енергетично вигідне положення у молекул -глюкози в конформації С1 та 1С і -глюкози в конформації С1. Також, були розраховані значення загальної енергії можливих моногідратів глюкози і встановлено найбільш стабільні з найменшими значеннями загальної енергії, що відповідає положенню останньої скоординованої глюкозою молекули води.
Зміна міцності водневих зв’язків внаслідок зміни концентрації розчину має супроводжуватись зміною енергетичного стану даного розчину. Методами комп’ютерної хімії було визначено характер залежності енергії гідратів - та -глюкози від співвідношення кількості молекул води і глюкози в розчині. В якості моделей для розрахунків були обрані молекули -глюкози та -глюкози у вакуумі в конформації С1. Дані молекули розміщували у „боксах” різних розмірів і проводили розрахунки. Комп’ютерне моделювання структур, які утворюються у розчинах глюкози різної концентрації, виконувалось на основі методу молекулярної механіки ММ+. Поступово видаляючи молекули води з „бокса”, отримували різні гідрати глюкози, проводили оптимізацію моделей і визначали відповідну загальну енергію. Дані залежності загальної енергії гідратів глюкози від співвідношення кількості молекул води до молекул глюкози Nв/ Nг для „боксів” різних розмірів представлені на рис. 12.
Рис. 12. Залежність загальної енергії моделей відповідно - та -глюкози від співвідношення кількості молекул води і глюкози для „ящика” розміром: 1, 2 – 1,21,21,2 нм; 3, 4 – 111 нм
На графіку (рис. 12) можна виділити три області з різними нахилами кривих. Перший залом спостерігається при значенні співвідношення Nв/Nг близько 45, що відповідає концентрації глюкозного розчину 6771 % і стану насичення за температури 50 С. З аналізу розрахованих даних, другий залом можна визначити в межах співвідношення Nв/ Nг близько 3335. Така кількість води припадає на молекулу глюкози у розчинах концентрацією 2830 %. Перевищення концентрації розчину глюкози понад 70 % (що відповідає підвищенню температури розчину понад 50 С) порушує безперервність сітки водневих зв’язків молекул води.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ, РОЗРОБЛЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ЦУКРИСТИХ КРОХМАЛЕПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок