Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ ТРОМБОЦИТАРНО-СУДИННОГО ГЕМОСТАЗУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ ТРОМБОЦИТАРНО-СУДИННОГО ГЕМОСТАЗУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ ТРОМБОЦИТАРНО-СУДИННОГО ГЕМОСТАЗУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДРОЗДОВА ТЕТЯНА АНДРІЇВНА
УДК 618.3-008.6]:616.61-008.64+616.15
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ
ТРОМБОЦИТАРНО-СУДИННОГО ГЕМОСТАЗУ
У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
КРАВЧЕНКО ОЛЕНА ВІКТОРІВНА,
завідувач кафедри акушерства та гінекології № 2 Буковинської державної медичної академії МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КОЛОМІЙЦЕВА АНТОНІНА ГЕОРГІЇВНА,
завідуюча відділенням патології вагітності і пологів Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ)
доктор медичних наук, професор
ВЕНЦКІВСЬКИЙ БОРИС МИХАЙЛОВИЧ,
завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ),
головний спеціаліст з акушерства та гінекології МОЗ України
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та перинатології (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “21” листопада 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ-50, вул. Мануїльского,8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ-50, вул. Мануїльского,8).
Автореферат розісланий “18” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема пізнього гестозу залишається однією з найактуальніших в сучасному акушерстві. Частота його не тільки не зменшилась, але й значно зросла в останнє десятиріччя і становить 6,0 -16,0% від усіх ускладнень гестаційного періоду [Богатирьова Р.В., Венцківський Б.М. і співавт., 1999]. В структурі причин материнської смертності пізні гестози багато років займають одне з перших місць, вони також зумовлюють і високий рівень перинатальної смертності в популяції – 15-25% [Коломийцева А.Г., 1999].
Ведучими в патогенезі гестозу вважають порушення формування і функціонування плаценти та матково-плацентарного кровообігу [Мусаев З.М., 1989; Сидорова И.С., 1996; De-Groof G.J.M., Teylor R.N., 1995]. Фізіологічна перебудова спіральних артерій інвазивним трофобластом відбувається тільки в децідуальних ділянках і практично відсутня друга хвиля інвазії хоріону в міометральний шар. Такі морфологічні зміни призводять до підвищення резистентності спіральних артерій і наявності патологічного кровотоку в межах міжворсинчатого простору [Побединский Н.М. и соавт.,1999]. Внаслідок прогресування патоморфологічних процесів в плаценті, постійного поступлення в загальний кровоток активаторів згортання крові спостерігається внутрішньосудинне мікротромбоутворення хронічного характеру [Михайленко Е.Т. и соавт., 1991; Артамонов В.С. и соавт., 1993; Савельева Г.М., Шалина Р.И., 1998] Активація тромбоцитарно-судинного гемостазу при гестозі відбувається при певних змінах балансу простаноїдів [Сидорова Ж.Д., 1996; Smith M.A., 1993]. Відомо, що на обмін продуктів арахідонової кислоти впливають тиреоїдні гормони [Хомко О.Й., 1995]. В літературі наводяться дані щодо значних коливань вмісту тиреоїдних гормонів при пізньому гестозі [Андреев К.П., 1985; Лисовская Н.В., 1992]. Метаболізм гормонів щитовидної залози в значній мірі відбувається в нирках [Данн М.Дж., 1987] - органі, що найбільш функціонально чутливий до патологічних змін, притаманних гестозу [Дикусаров В.В., 1988; Серов В.Н. и соавт., 1997]. В той же час, взаємозв’язок патологічних процесів, які відбуваються в системі гемостазу, щитовидної залози, нирках при пізніх гестозах залишається нез’ясованим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ КОРЕКЦІЇ ПОРУШЕНЬ ТРОМБОЦИТАРНО-СУДИННОГО ГЕМОСТАЗУ У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок