Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДІЛОВОЇ ГРИ (французька мова)

НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДІЛОВОЇ ГРИ (французька мова)

Назва:
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДІЛОВОЇ ГРИ (французька мова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АНАНЬЄВА Людмила Валентинівна
УДК 378.147=133.1
НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДІЛОВОЇ ГРИ (французька мова)
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: романські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов
Київського національного лінгвістичного університету,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Щербак Людмила Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Смєлякова Лідія Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
кандидат педагогічних наук
Мельник Євгеній Юрійович,
Міжнародний християнський університет,
викладач кафедри французької мови
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України, лабораторія навчання іноземних мов, м.Київ
Захист відбудеться 09.10.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою 03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73)
Автореферат розісланий 06.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток економічних і культурних зв'язків між країнами розширює сфери професійного спілкування іноземною мовою (ІМ). Тому підвищення якості професійної підготовки вчителя ІМ стає все більш значущою метою навчання у мовному вищому закладі освіти (ВЗО). Професійно спрямоване спілкування як складова частина професійно-методичної компетенції вчителя ІМ привертає увагу багатьох дослідників. Була складена докладна характеристика педагогічних функцій, методичних умінь, професійних і особистісних якостей вчителя ІМ (К.І.Саломатов 1984, С.П.Шатілов 1987), одержали теоретичне обґрунтування і практичну розробку окремі аспекти методичної і психолого-педагогічної підготовки майбутніх учителів до професійної діяльності (І.О.Зимня 1983, С.Ю.Ніколаєва 1988), розглянуті певні компоненти змісту й організації професійно спрямованого навчання на факультеті ІМ у цілому (К.І.Саломатов, С.П.Шатілов 1988). Однак на практиці професійно спрямоване навчання ІМ розуміється, як і раніше, однобічно як оволодіння студентами сумою теоретичних знань і професійних умінь на заняттях з методики викладання ІМ, під час вивчення курсу психології та педагогіки, і знаходиться, як правило, поза межами занять з практики усного та писемного мовлення.
Серед компонентів, які складають систему професійної підготовки студентів, вагоме місце займає формування іншомовної професійної компетенції. Відповідно до вимог типових програм підготовки вчителя ІМ для ВЗО і факультетів (1993) професійна підготовка майбутнього вчителя передбачає професійне оволодіння ІМ, що означає “коректне з точки зору норми, узусу і стилю ситуативно і контекстно адекватне користування мовою як засобом усної та писемної комунікації в усіх сферах спілкування, а також як засобом діяльності”. Крім того, методистами відзначається, що необхідною умовою ефективного професійно-педагогічного спілкування є не тільки володіння вчителем мовними/мовленнєвими діями в професійній сфері спілкування, але й наявність загальної культури мовного спілкування, тобто володіння “конвенціональними встановленнями” - нормами, правилами, законами, принципами, цінностями суспільства, в якому функціонує мова (Л.І.Богатікова, Н.Ф.Бориско, О.Б.Тарнопольський, J.-C. Beacco, M.Byram та ін). Це можливо за умови насичення заняття автентичною інформацією у вигляді зразків комунікативної поведінки, характерних для носіїв мови в типових комунікативних ситуаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО ДІАЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ДІЛОВОЇ ГРИ (французька мова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок